احتمال افزایش قیمت ماهیان دریایی و پرورشی در بازار
احتمال افزایش قیمت ماهیان دریایی و پرورشی در بازار

احتمال افزایش قیمت ماهیان دریایی و پرورشی در بازار

مدیر بخش آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اعلام قیمت انواع ماهیان دریایی و پرورشی پر مصرف پیش بینی کرد در روزهای آینده با نزدیک شدن به شب یلدا قیمت ها تا ۵ درصد افزایش یابد.

فخرالدین احمدی، با بیان اینکه به طور عمده ماهیان عرضه شده در بازار ایران به دریایی و پرورشی تقسیم می‌شود، اظهار کرد: قیمت در ماهیان دریایی به شرایط آب و هوایی و فصل صید بستگی دارد در نتیجه نمی‌توان درباره قیمت آن برای آینده به طور دقیق پیش بینی کرد.

بارها پیش آمده که در مدت زمان کوتاهی به دلیل افزایش صید یا مساعد بودن آب و هوا شاهد عرضه بالای ماهیان دریایی در بازار باشیم و قیمت ها به ناگاه کاهش یابد.

بیشتر بدانید: بیماری های تغذیه ای و محیطی پوست ماهی در پرورش آبزیان

در حال حاضر در بازار در بین ماهیان دریایی پر مصرف از دریایی شمال، ماهی سفید با قیمت هر کیلوگرم ۶۰ تا ۱۳۰ هزار تومان و از دریای جنوب، ماهی شورید و شیر به ترتیب با قیمت هر کیلوگرم ۵۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان عرضه می شود.

در ماهیان گرم آبی هر کیلوگرم ماهی آزاد با قیمت ۱۴ تا ۲۰ هزار تومان، ماهی کپور با قیمت ۲۸ تا ۳۴ هزار تومان، ماهی بیگ هد با قیمت ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان و سفید پرورشی با قیمت ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در بازار عرضه می شوند.

احمدی مهترین و پر مصرف ترین ماهی سردآبی پرورشی در کشور را قزل آلا نام برد که هم اکنون هر کیلوگرم آن با قیمت ۴۲ هزار تومان در میادین میوه و تره بار و با قیمت ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان در مغازه ها عرضه می شود.

وی پیش بینی کرد بر خلاف سال‌های گذشته در شب یلدای سال جاری افزایش قیمت در ماهیان پرورشی زیاد نباشد و شاهد افزایش حداکثر ۵ درصدی قیمت باشیم.

بیشتر بدانید: بیماری لاکتوکوکوزیس در ماهیان قزل آلا

مدیر بخش آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از راه اندازی مراکز عرضه مستقیم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این مراکز در هفته ابتدای بهمن ماه آغاز به کار خواهند کرد.

احمدی، هدف ایجاد مراکز عرضه مستقیم ماهی را حذف واسطه‌ها و رسیدن کالا با قیمت پایین‌تر به مصرف کننده عنوان کرد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا   /      لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=4795
احتمال افزایش قیمت ماهیان دریایی و پرورشی در بازار
  سرانه مصرف آبزیان در کشور چقدر است؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران