فرصت مناسب سرمایه گذاری با صادرات آبزیان به ایتالیا
فرصت مناسب سرمایه گذاری با صادرات آبزیان به ایتالیا

صادرات آبزیان به ایتالیا یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاری است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان با بیان اینکه سالانه ۲۰هزار تن میگو در هرمزگان تولید می‌شود، گفت: صادرات آبزیان به اروپا یک فرصت خوب سرمایه گذاری در هرمزگان است.

مهرداد بازرگان در اولین ویبنار بررسی روابط اقتصادی ایران ایتالیا که در هتل هما برگزار شد، بیان داشت: در سنوات اخیر شیلات رشد بسیار خوبی داشته است و به گواهی خریداران در اروپا، میگوی پرورشی هرمزگان از نظر کیفیت رتبه اول دنیا را دارد.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه سالانه ۲۰ هزار تن برداشت میگو در هرمزگان انجام می‌شود، عنوان کرد: سایز میگوهای تولیدی هرمزگان مطلوب دنیا است و حتی قادر به تولید انبوه در سایزهای مختلف هستیم.
در حال حاضر بهره‌برداری از هشت هزار هکتار اراضی پرورش میگو در دستور کار قرار دارد و دو سال آینده به تولید ۵۰ هزار تن میگو در سال خواهیم رسید.

حتما بخوانید: گوسفند دریایی حیوانی شگفت انگیز با توانایی فتوسنتز

هیچ نوع مواد شیمایی و دارویی در پرورش میگوی هرمزگانی استفاده نمی‌شود و این محصول کاملاً ارگانیک به دست می‌آید که باعث شده است میگوی استان هرمزگان یک بازار خاص در کشور و جهان پیداکند.
بازرگان با ذکر این نکته که استعداد خاصی برای ورود به بازار بزرگ جهانی داریم، اظهار کرد: برای مشارکت با شرکت‌های بزرگ ایتالیایی در حوزه بازاریابی و مارکتینگ آمادگی کامل را داریم.
فرصت مناسب سرمایه گذاری با صادرات آبزیان به ایتالیا
فرصت مناسب سرمایه گذاری با صادرات آبزیان به ایتالیا
پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس شروع شده و گونه‌ای محبوب در دنیا تولید می‌شود که داری قیمت مناسبی است و دانش فنی بومی آن نیز در استان هرمزگان استحصال شده است و می‌تواند در سایز بزرگ پرورش داده شود.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان هرمزگان با بیان اینکه شرکت‌های بزرگی به حوزه پرورش ماهی در قفس ورود کرده‌اند، بیان داشت: برای تولید ۵۰ هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس برنامه‌ریزی شده است و در حال حاضر توانایی تولید ۵ هزار تن را داریم.

حتما بخوانید: ماهیان زینتی فرصتی برای اشتغالزایی

هرمزگان به دلیل اینکه در دامنه کوه قرار دارد دارای کیفیت بالای تولید محصولات دریایی است؛ چراکه مقدار زیادی از مواد معدنی و املاح به همراه سیلاب وارد دریا می‌شود و باعث می‌شود که بهترین نقاط برای پرورش ماهی در دریا فراهم شود.
در بحث پرورش خرچنگ و صدف فعالیت‌ها با همکاری یک گروه علمی شروع شده است و شرکتی برای اولین بار در این زمینه فعالیت می‌کند. فضای بسیار زیادی برای پرورش هرنوع گونه دریایی در استان هرمزگان وجود دارد.
فضای خوبی برای همکاری در بخش شیلات بین کشور ایتالیا و ایران وجود دارد که می‌توان با برقراری ارتباط‌های مستمر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.
فرصت مناسب سرمایه گذاری با صادرات آبزیان به ایتالیا
  تقاضا برای افزایش صادرات آبزیان ایران

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران