صادرات آبزیان رشد ۵۰ درصدی دارد
صادرات آبزیان رشد ۵۰ درصدی دارد

صادرات آبزیان رشد ۵۰ درصدی دارد

مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: صادرات آبزیان امسال نسبت به پارسال ۵۰ درصد رشد داشته است.

مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان درباره آخرین تحولات بازار ماهی اظهار کرد: طبق روال همه ساله در نیمه دوم سال، تقاضا برای خرید، به واسطه ازدیاد مصرف افزایش می‌یابد که دلالان با سودجویی از فرصت‌ها، قیمت‌ها را کاذب بالا می‌برند.
اولویت خانوار برای خرید محصولات پروتئینی در ابتدا مرغ و گوشت است که در پی نوسان نرخ ارز و کاهش قدرت خرید خانوار، افراد به سمت و سوی بازار ماهی سوق داده می‌شوند.
در ۶ ماهه دوم سال به صورت سنتی قیمت ماهی نسبت به ۶ ماه نخست سال دستخوش تغییر و تحولاتی قرار می‌گیرد که بعضا ممکن است افزایش نامعقولی در بازار رخ دهد.

بیشتر بخوانید: ردپای مشکوک ویروس کرونا در آبزیان دریایی بعد از بروسلوز

با وجود مشکلات متعدد نظیر کمبود منابع مالی و نهاده که سد راه تولیدکنندگان است، اما این گروه توانسته‌اند تولید را حفظ کنند.
مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان درباره آخرین وضعیت تولید و پرورش آبزیان بیان کرد: با وجود تمامی مشکلات پیش روی تولیدکنندگان، پیش بینی ما این است که مجموع تولید صید و آبزی پروری به ۹۰۰ هزار تن برسد، اما مسئولان شیلات معتقدند که میزان تولید یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن خواهد بود.
قاسمی در پایان از رشد صادرات آبزیان خبر داد و گفت: با وجود مسائل تحریم، شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، اما صادرات آبزیان در پنج ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۰ درصدی داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان     /     لینک کوتاه خبر: https://bit.ly/2GRpfnh

صادرات آبزیان رشد ۵۰ درصدی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران