صادرات آبزیان شمال، به ۲۶ کشور دنیا در نیمه نخست سال
صادرات آبزیان شمال، به 26 کشور دنیا در نیمه نخست سال

صادرات آبزیان شمال، به ۲۶ کشور دنیا در نیمه نخست سال

مدیر کل شیلات گیلان از صادرات بیش از هزار میلیارد ریال محصولات و فرآورده‌های شیلاتی از استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات گیلان: تولیدکنندگان و فعالان شیلاتی گیلان در ۶ ماه نخست سال جاری بیش از ۲۶۵۷ تن انواع ماهیان پرورشی و محصولات و فرآورده های شیلاتی را به ۲۶ کشور دنیا صادر کردند.
این محصولات شامل ماهیان پرورشی، خاویار پرورشی، شاه میگو یا خرچنگ آب شیرین و کنسرو ماهی تن است که به کشورهای هدف از جمله آلمان، فرانسه، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، انگلیس، استرالیا، روسیه، عراق، ژاپن و غیره صادر شده است.

بیشتر بدانید:

گیلان، استانی پیشرو در حوزه شیلات ( تولید ، فرآوری  ، عرضه و صادرات آبزیان )  و جزء ۵ استان برتر و نمونه در زمینه تولید آبزیان در کشور است، بنابراین  نقش مهمی در تامین پروتئین و امنیت غذایی استان و کشور دارد و در حال حاضر  با تولید بیش از ۵۰ هزار تن انواع  ماهیان پرورشی ، حدود ۱۰ درصد تولید آبزی پروری کشور  را به خود اختصاص داده است.
تجارت آبزیان در دنیا برای اقتصاد بسیاری از کشورها جهت رونق فعالیت های شیلاتی امری ضروری است  و در ایران شیلات و تجارت آبزیان، حدود  ۱ درصد سهم  کل تولیدات کشاورزی را دارا بوده، اما بیش از  ۱۰ درصد ارزش صادرات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
طی سالیان گذشته بیش از ۴۴ کشور دنیا مقصد صادرات آبزیان ایران بوده اند.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1Hcj
صادرات آبزیان شمال، به ۲۶ کشور دنیا در نیمه نخست سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران