ممنوعیت صید ترال به مدت دو سال!
ممنوعیت صید ترال به مدت دو سال!

ممنوعیت صید ترال به مدت دو سال!

نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس گفت: به منظور حفظ ذخیره آبزیان صید ترال به مدت ۲ سال ممنوع شد.

معین‌الدین سعیدی در چابهار از  ممنوعیت “صید ترال” خبر داد و گفت: در پی پیگیری های که در فراکسیون محیط زیست انجام شده  وزارت جهاد کشاورزی و شیلات ایران موافقت کردند صید ترال را به مدت ۲ سال ممنوع کنند.
با توجه به پیگیرهای متعدد فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص صید ترال داشت و طرح سئوالی  از وزارت جهاد کشاورزی و شیلات ایران که خود بنده طراح آن بودم و به امضا  ۱۵ نفر از نمایندگان نیز رسیده بود خوشبختانه با صید ترال به مدت ۲ سال ممنوع اعلام شد.
قرار شد کارهای تحقیقاتی در این زمینه  اتفاق بیفتد و انچه برای ما حایز اهمیت است حفظ ذخایر آبزیان و نسل موجودات دریایی و از همه مهمتر معیشت صیادان در جنوب کشور است تا از این بیشتر متضرر نشوند.

بیشتر بدانید: ردپای مشکوک ویروس کرونا در آبزیان دریایی بعد از بروسلوز

مجوز کشتی‌های ترال از اردیبهشت ماه صادر و تا مهرماه ادامه دارد، امسال ۸ کشتی کلاس فردوس مجوز داشتند در آب‌های عمان صید کف داشته باشند، هرچند دوتای آن‌ها به حکم دادستانی توقیف شد؛ قوه قضایی گفته: هر نوع صید ترال ممنوع است و با آن برخورد می‌شود، با این حال هم‌چنان مجوزهای صید برای ترالرها صادر می‌شود.
از سال ۷۰ که نماینده شدم، حدود ۶۷ ترالر در آب‌های عمان مشغول به صید بودند، با وجود آنکه این ترالرها ملزم بودند در آب‌های عمیق و ۸ تا ۱۰ مایل به بعد صید کنند اما قوانین را رعایت نمی‌کردند و حتی تا ۲ و ۳ مایل ساحل هم می‌آمدند.

منبع: تسنیم     /     لینک کوتاه خبر: lish.ir/1GnH

ممنوعیت صید ترال به مدت دو سال!
  آغاز بیمه فراگیر آبزیان در کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران