۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان صادر شد
۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان صادر شد

۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان از چهارمحال و بختیاری صادر شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری ، از صادرات ۲۴۶ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم خوراک آبزیان با نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری: این میزان خوراک آبزیان در سه ماهه نخست امسال و زیر نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای این اداره، به کشورهای آذربایجان ، عراق و تاجیکستان صادر شده است.
این استان بزرگترین تولید کننده خوراک آبزیان کشور است و در راستای کمک به توسعه صادرات غیر نفتی و حمایت از تولیدکنندگان، گواهی بهداشتی و قرنطینه‌ای صادرات خوراک آبزیان به کشورهای همسایه با فرایند قانونی، در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. در راستای کمک به تولیدکنندگان، گام‌های موثری برای تسهیل صادرات برداشته شده است که نظارت‌های بهداشتی و صدور گواهی بهداشتی دامپزشکی برای محموله‌های صادراتی و صدور کد یکتا، از جمله این اقدامات است.
۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان صادر شد
۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان از چهارمحال و بختیاری صادر شد
چهارمحال و بختیاری علاوه بر دارا بودن بیشترین تولید ماهی قزل‌آلای رنگین کمانی کشور، در بخش تولید خوراک آماده آبزیان نیز فعال است و سالانه علاوه بر مصرف داخل استانی و خوراک آبزیان استان‌های همجوار را نیز تامین می‌کند و بخشی از خوراک آبزیان تولیدی کارخانه‌های استان به کشورهای همسایه و آسیایه میانه نیز صادر می‌شود.
وی، رونق صدور مواد غذایی سالم و مشتری‌پسند استان در خارج از کشور را دستاورد مهم دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، خودکفایی و اشتغالزایی عنوان کرد.
چهارمحال و بختیاری با تولید و تامین سالانه ۴۰ درصدی خوراک آبزیان کشور دارای بزرگترین واحد تولید خوراک آبزیان خاورمیانه در شهرک صنعتی شهرکرد با ۶ خط تولید در ۲ واحد مجزا فعال است که روزانه ۴۵۰ تن انواع خوراک آبزیان سردآبی و گرمابی و تولید سالانه بیش از ۲۴ هزار تن ماهی سردابی رتبه نخست پرورش ماهی قزل آلای کشور را دارد.

منبع: ایرنا
۲۴۶ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان صادر شد
  راز سیاهی آبزیان فوق‌ سیاه فاش شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران