آغاز اجرای طرح سامانه بازرگام جهت تنظیم بازار
آغاز اجرای طرح سامانه بازرگام جهت تنظیم بازار

آغاز اجرای طرح سامانه بازرگام جهت تنظیم بازار

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: با استفاده از توان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان جهت توزیع هوشمند و عادلانه اقلام تنظیم بازاری در گام اول در سطح شهر تهران اجرای سامانه‌ای تحت عنوان بازرگام را در دستور کار قرار داده ایم تا مرغ و تخم‌مرغ تنظیم بازاری با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به شهروندان عرضه شود.
اسماعیل قادری‌فر در نشست خبری در خصوص اجرای طرح سامانه بازرگام جهت تنظیم بازار، گفت: موضوع تنظیم بازار هوشمند محصولات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران باتوجه به تولیدات متنوعی که حاصل تلاش کشاورزان و دامداران در سراسر کشور بوده، یکی از دغدغه‌های جدی پیش روی همه دولتمردان است و دولت برای تأمین نهاده‌ها و ابزار و اقلام مورد نیاز جهت تولید محصول باکیفیت تلاش می‌کند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیان کرد: محصولات کشاورزی متنوعی در تمام قفسه‌های فروشگاه‌ها و مغازه‌ها وجود دارد، ولی موضوع اختلاف قیمت و عدم دسترسی عادلانه به محصولات کشاورزی مسئله آزاردهنده برای اذهان مردم است که این موضوع دغدغه اصلی دولتمردان و دستور کار جدی ستاد تنظیم بازار شده است.

برای قائل آمدن به این مشکل با استفاده از توان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان جهت توزیع هوشمند و عادلانه اقلام تنظیم بازاری در گام اول در سطح شهر تهران اجرای سامانه‌ای تحت عنوان بازرگام را در دستور کار قرار داده ایم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: سامانه بازرگام از امروز با توزیع مرغ و تخم‌مرغ تنظیم بازاری با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کار خود را شروع شده است.

در این سامانه حدود ۳۰۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازاری به قیمت ۲۰ هزار تومان و تخم‌مرغ شانه‌ای ۳۰ عدد به قیمت ۴۳ هزار تومان عرضه می‌شود و این عرضه از طریق ثبت‌نامی است که شهروندان در سامانه انجام خواهند داد و در بازه زمانی که مشخص می‌کنند محصول درب منازل شهروندان به صورت رایگان ارسال می‌شود.

استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک در دام و طیور ممنوع است

شاهد این هستیم که با استفاده از فناوری‌های نوین، واسطه‌گری و دلالی را در زنجیره عرضه محصولات مورد نیاز مردم حذف کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار کرد: اگر حذف واسطه‌گری در کلان شهر و تهران به درستی اتفاق بیافتد در اقصی نقاط کشور و روستا‌ها بازارسانی و به روزرسانی محصولات به سهولت بیشتری به کمک شبکه تعاون روستایی کشور اتفاق خواهد افتاد.

با ارتقا سامانه بازرگام شاهد این هستیم تا پایان آبان بتوانیم کلان شهر‌های کشور را نیز در طرح قرار دهیم و اگر سایر شهر‌های کوچک نیز به این طرح احتیاج داشتند حتما از این ابزار استفاده می‌کنیم و رویکرد ما کم کردن فاصله مزرعه تا سفره با هدف حذف دلالی و واسطه‌گری است تا محصولات باکیفیت را به قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان برسانیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: در اجرای آزمایشی این طرح در هفته جاری دو قلم مرغ منجمد و تخم‌مرغ را برنامه‌ریزی کرده‌ایم و اقلامی که فسادپذیری کمتری دارند مثل برنج، روغن، شکر و سایر کالا‌های اساسی را با مشارکت و همراهی شرکت بازرگانی دولتی ایران در این سامانه قرار می‌دهیم.

برای توزیع مرغ گرم نیاز به زنجیره سرد، امکانات و زیرساخت‌هایی داریم که در تدارک تنظیم یک زنجیره سرد هوشمند هستیم و امیدواریم تا پایان آبان ماه در توزیع مرغ گرم نیز بر بستر این سامانه اقدامات جدی را برای مردم فراهم کنیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: هیچ محدودیتی برای استفاده از توان استارت‌آپ‌ها، کسب‌و کار‌های نوپا و شرکت‌های دانش بنیانی که در توزیع دیجیتال و هوشمند محصولات کشاورزی هستند قائل نیستیم.

شهروندان تهرانی می‌توانند مرغ منجمد و تخم مرغ مورد نیاز خود را با نرخ مصوب بدون پرداخت هزینه حمل و نقل درب منزل تحویل بگیرند و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران این محصولات را زیر قیمت مصوب در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد.

آغاز اجرای طرح سامانه بازرگام جهت تنظیم بازار

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری میزان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هجده − 8 =