آغاز بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی
آغاز بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

آغاز بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

طرح بازرسی و نظارت کالاهای اساسی از هشتم آذرماه در سطح خرده‌فروشی‌ها و صنایع تولیدکننده در واحدهای تولیدی سراسر کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی کشاورزی استان تهران که در حکیمیه برگزار شد، گفت: نظارت و بازرسی میدانی از گذشته هم بوده اما امروز کل زنجیره تولید تا عرضه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

سید جواد ساداتی نژاد اظهار داشت: این رویه در دنیا هم وجود دارد، اجرای این کار باعث آرامش بازار می شود، وزارت جهاد کشاورزی که متولی تولید است خود دغدغه توزیع و بازاررسانی را نیز دارد.

از این پس ما شاهد این نخواهیم بود که بین دستگاه ها در این مسئله بحثی باشد، با این اتفاق، جامعه کشاورزی توسعه می یابد.

همان‌گونه که پیش از این بهره‌برداران بخش کشاورزی از خانواده وزارت جهاد کشاورزی بودند امروز کسانی که در توزیع موادغذایی هستند، جز این خانواده محسوب می شوند.

ما وظیفه خود می دانیم بتوانیم امنیت پایدار  مواد غذایی مردم را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت ترین محصولات سالم را با قیمت مناسب و واقعی و با حذف دلالان تامین کنیم.

رئیس جمهوری در ابتدای دولت دستور ویژه ای دادند و به مباحث گذشته پایان دادند که بر اساس آن، بازرسی و نظارت به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود و فرماندهی واحدی در این عرصه اتفاق بیفتد تا به پایداری و نظم بیشتری بیانجامد.

ساداتی نژاد اضافه کرد: ۶۲۸ نفر از ناظرین ‌وزارت صمت رسما به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شدند و تعزیرات نیز در کنار این گروه قرار گرفته است.

نیروهای بازرسی شکل گرفته در کل کشور بالای ۶ هزار نفر هستند که ما این موضوع را تا سطح استاندارد پیش خواهیم برد. به کمک نیروهای مردمی که در محلات هستند، تخلفات گزارش می شود تا میزان تخلفات به حداقل برسد.

نیاز به نقدینگی واردکنندگان نهاده 6 برابر شده است

این بازرسی و نظارت در سطح خرده فروشی‌ها و صنایع تولیدکننده در واحدهای تولیدی صورت می‌گیرد تا بازار به آرامش برسد.

توزیع هوشمند مرغ و تخم مرغ در ۵ استان 

اکنون توزیع هوشمند مرغ و تخم مرغ را در تهران و البرز داریم که به استان های اصفهان، خراسان و یزد توسعه می دهیم.

ساداتی نژاد از استارتاپ‌ها و نخبگان و پلت‌فورم هایی که در حوزه بازار فعالیت دارند خواست تا در توزیع هوشمند کالاهای اساسی ورود کنند تا با توسعه این موضوع، اقلام غذایی را بدون واسطه از مزرعه تا سفره مردم برسانیم.

اکنون در تهران روزانه ۳۵۰ تن کالا درب منزل توزیع می شود.

توزیع هوشمند کالاهای اساسی واحدهای صنفی از هفته آینده  

از هفته آینده توزیع هوشمند کالاهای اساسی در واحدهای صنفی بدون واسطه انجام می‌شود.

در تولید مواد غذایی کشور هیچ کمبود و مشکلی نداریم اما در صورتی که به دلیل خشکسالی ها کمبودی در حوزه ای داشته باشیم واردات خواهیم داشت تا مردم با کمبودی روبرو نشوند.

آغاز بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − 5 =