ارز ۴۲۰۰ نهاده دام یک‌باره حذف نشود
ارز ۴۲۰۰ نهاده دام یک‌باره حذف نشود

ارز ۴۲۰۰ نهاده دام یک‌باره حذف نشود

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ در روزهای اخیر تغییری نداشته است و همان ۳۱ هزار تومان است.

حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: مرغداران امروز با ارسال نامه‌ای به قرارگاه امنیت غذایی خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت مرغ با توجه به افزایش هزینه‌های تولید شدند.

قیمت مرغ در روزهای اخیر تغییری نداشته است و مرغ زنده به قیمت مصوب  قبل خود یعنی ۱۹۷۰۰ تا ۲۱ هزار تومان عرضه می شود و برای مصرف کننده ۳۱ هزار تومان است؛ در صورتی که این محصول در فروشگاه های معدود با قیمت بالاتری عرضه شود به خاطر سودجویی و گران‌فروشی بخش توزیع در واحد های صنفی یا کشتارگاهی است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: هیچ کمبودی در سطح کشور وجود ندارد و میزان جوجه ریزی و تولید به ویژه در استان های شمالی کشور بیشتر از نیاز است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی متعهد به تامین نهاده مرغداران در ماه مبارک رمضان به قیمت قبل شده است گفت: اطلاعی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده ها در ماه آینده  یا تغییر قیمت احتمالی آن نداریم اما با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی از وی خواسته شده است که این موضوع اعلام شود تا مرغداران نیز بتوانند درباره تولید خود برنامه ریزی داشته باشند.

حذف آنی ارز ترجیحی به تولید و مصرف مرغ ضربه سنگینی وارد می کند و درخواست می شود که این اقدام به صورت یک مرتبه انجام نشود.

درخواست امروز افزایش ۲۰ درصدی مرغ نیز با فرض عدم حذف ارز ترجیحی به واردات و تامین نهاده ها با این قیمت است.

ارز ۴۲۰۰ نهاده دام یک‌باره حذف نشود
ایران آمادگی خرید هر مقدار جو تولید شده در عراق را دارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه × پنج =