استفاده از واکسن آنفلوآنزای داخلی از شهریور امسال
استفاده از واکسن آنفلوآنزای داخلی از شهریور امسال
post

استفاده از واکسن آنفلوآنزای داخلی از شهریور امسال

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سه واکسن انسانی دیگر در زمینه آنفلوآنزا در برنامه تولید قرار دارند و از شهریور ماه امسال از واکسن آنفلوانزا داخلی استفاده خواهیم کرد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان افتتاح طرح‌های توسعه و عمرانی کشور گفت: بزرگترین دستاورد در حوزه دانش بنیان شرکت‌هایی هستند که در حوزه تکنولوژی کار می‌کنند چرا که هیچ چیزی در زمینه دانش بنیان خلق الساعه ایجاد نمی‌شود و مراحلی دارد که به تدریج باید طی شود و یک اکوسیستم فعال است.

امروز شرکت‌هایی داریم که خودشان هزینه تحقیق و توسعه را می‌دهند، کارآفرینی می‌دهند و باعث توسعه تکنولوژی و خروج محصول می‌شوند وفرق بسیاری است بین تیمی که خودش پول تحقیق و توسعه را می‌دهد با شرکتی که با کمک دولت به نتیجه می‌رسد.

ستاری با اشاره به مواردی که امروز افتتاح می شوند گفت: واکسن آنفلوآنزا فصلی امروز در مرحله افتتاح قرار گرفت و مراحل بالینی آن در انتها قرار دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سه واکسن انسانی دیگر در برنامه تولید قرار دارند گفت: از شهریور ماه امسال از واکسن آنفلوانزا داخلی استفاده خواهیم کرد.

پربیننده ترین ها:

فناوری واکسن های خوراکی مبتنی بر گیاهان تراریخته

واکسن های نوترکیب

خط تولید واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد طیور شروع بکار کرد

بررسی اثربخشی انواع واکسن های بیماری تب برفکی

ستاری در ادمه به افتتاح قطار ملی اشاره کرد و گفت: طرح کلان واگن قطار مترو دیگر برنامه‌ای است که امروز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. در گذشته میزان داخلی‌سازی قطار مترو در تهران ۲۶ درصد بود که در یک پروژه ۱۸ ماهه سنگین، امروز ۷ واگن قطار مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

۱۸ شرکت دانش بنیان این پروژه را که میزان داخلی‌سازی آن در حوزه دانش فنی ۸۵ درصد است را انجام داده است.امروز اعلام می‌کنم که دارای دانش داخلی طراحی مترو هستیم.

بزودی رفع مشکل نهاده دامی عشایر استان تهران

برنامه دیگر راه اندازی خط تولید موتور به میزان ۵۰۰ هزار موتور در سال است که اولین قرارداد برجام بوده و بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی در ۱۵ سال اخیر است.

این خط تولید در شیفت کاری خود همزمان ده نوع موتور سه سیلندر و ۴ سیلندر را می‌تواند تولید کند.

در فاز اول در سال ۱۵۰ هزار موتور را می‌توانیم تولید کنیم. همزمان در دانشگاه تهران یکی از بزرگترین مراکز تست موتور افتتاح می‌شود که بین دانشگاه و صنعت شکل گرفته است.

اولین واکسن دام و طیور و آبزیان نیز امروز افتتاح می‌شود می‌شود و مشخصه آن این است که سرمایه گذار آن یک خانم است.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=8028
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
استفاده از واکسن آنفلوآنزای داخلی از شهریور امسال

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

4 + سه =