افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز
افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز

افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز

با آزادسازی نرخ ارز، قیمت خوراک طیور حدود ۳ و نیم برابر افزایش یافته است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: این در حالی است که قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری  ۳۵ هزار تومان تعیین شد در حالیکه هیچ گونه همخوانی با هزینه‌های تولید کننده ندارد.

حسین موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه برای حفظ گله و ترغیب مرغداران برای ادامه فعالیت باید حمایت‌های لازم از این قشر صورت گیرد، ادامه داد در نظر گرفتن مشوق‌های صادراتی برای صادرات محصول تخم‌مرغ با هدف حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان در این بخش است.
وی افزود: بطور قطع کشتار مرغ‌های تخمگذار می‌تواند تهدیدی جدی برای تامین تخم‌مرغ به ویژه در نیمه دوم سال با توجه به افزایش تقاضای مصرف، باشد.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی تاکید کرد: هرگونه حذف گله از سوی مرغداران غیر اصولی است، بنابراین باید حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان در این زمینه انجام شود.
موسوی‌نژاد تاکید کرد: شرکت پشیبانی دام نیز در چنین شرایطی دارای وظیفه ذاتی برای حمایت از تولیدکنندگان است، حال آنکه به قیمت بسیار پایین‌تر اقدام به خرید می‌کند.
وی تاکید کرد: با توجه به تولید مازاد بر نیاز تخم‌مرغ در استان، دولت برای حمایت از مرغداران با توجه به اینکه نیاز برخی استان‌ها هم از خراسان رضوی تامین می‌شود باید چاره اندیشی کند.
هم اکنون ۲۶۰ واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت ۱۱ میلیون قطعه در هر دوره در خراسان رضوی فعالیت دارند.
افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

4 + 2 =