انتقال تعهدات آریوتجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام
انتقال تعهدات آریوتجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

انتقال تعهدات آریوتجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام/ تمام فعالیت های این شرکت قانونی بوده است

محمد قربانی: وزارتخانه نمی‌تواند منتظر تصمیم یک وارد کننده برای واردات یک کالا بماند/ از تمام ابزارهای قانونی و ظرفیت‌ها به نفع تامین امنیت غذایی مردم استفاده می‌کنیم/ دلیل نارضایتی از شرکت آریو تجارت سهیل، کندی سرعت تامین بود/ آریو تجارت سهیل حتی یک دلار هم دریافت نکرده است

 به گزارش دامیران به نقل از مهر، محمد قربانی، معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره اینکه واردات نهاده‌های دامی توسط شرکتی گمنام که گفته می‌شود از زیر مجموعه‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی است، مشکلات زیادی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده و بسیاری عنوان می‌کنند این شرکت نتوانسته نهاده مورد نیاز مرغداران را تأمین کند؟ اظهار داشت: آریوتجارت سهیل نام شرکتی است که از آن طی روزهای اخیر بسیار یاد می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: این وزارتخانه نمی‌تواند منتظر تصمیم یک وارد کننده برای واردات یک کالا بماند یا به عنوان مثال وارد کننده‌ای یک کشتی را تا خلیج فارس بیاورد و برگرداند برای اینکه اعداد و ارقامی بالاتر از متوسط جهانی درخواست می‌کند وبا خواسته او مخالفت می شود.

ایجاد آریو تجارت سهیل در راستای تأمین امنیت غذایی کشور بود

قربانی با اشاره به وضعیت کشور و جهان و بحران تأمین امنیت غذایی، تصریح کرد: شرایط به صورتی است که ما تمام کشتی‌هایی را که می‌بینیم تلاش می‌کنیم به نفع مردم و امنیت غذایی جذب کنیم و در این چارچوب از تمام ابزارهای قانونی و ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: یکی از این ابزارها شرکت آریوتجارت سهیل بوده و در این زمینه هیچ کار غیر قانونی نیز صورت نگرفته است.

قربانی اضافه کرد: براساس ماده ۳ اساسنامه سازمان مرکزی تعاون روستایی و بندهای ۱۳ و ۱۵ این اساسنامه، سازمان مرکزی تعاون روستایی می‌تواند عندالزوم وارد فعالیت‌های بازرگانی شود و ما نیز از این ظرفیت‌ها استفاده کردیم و به صورت کاملاً قانونی و به شکل شراکتی، شرکت آریو تجارت سهیل راه اندازی شد.

دکتر علی اکبر خدایی اگر وزیر جهاد کشاورزی بود در شرایط کنونی چه می کرد؟

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: این شرکت با واردات نهاده‌های دامی از کشورهای شمالی، این نهاده‌ها را در سامانه بازارگاه عرضه کرد.

وی افزود: اعداد و ارقامی که در این زمینه در رسانه‌ها مطرح می‌شود نمی‌دانیم از کجا آمده. ما باید مستند صحبت کنیم.

قربانی با اشاره به اینکه در شبکه حمل و نقل شرکت آریوتجارت سهیل سرعت لازم را نداشت، گفت: به دلیل اعتراضاتی که در این حوزه صورت گرفت ما مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران را مأمور کردیم تا بر این روند نظارت داشته باشند.

این مقام مسئول اظهار داشت: نهاده توسط این شرکت تأمین و به داخل کشور انتقال داده شده و در حال توزیع بین تولید کنندگان است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی دلیل نارضایتی های موجود را کندی سرعت تامین عنوان کرد و گفت: به همین جهت هفته گذشته جایگزینی برای شرکت آریوتجارت سهیل تعیین کردیم و تعهدات این شرکت را به شرکت پشتیبانی امور دام انتقال دادیم تا محموله‌های تولید کنندگان را تأمین کند.

تعهدات آریو تجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام منتقل شد

قربانی در پاسخ ب ه این پرسش که اگر تمام روند کار قانونی بوده و مشکلی در این حوزه وجود نداشته است، چرا شرکت پشتیبانی امور دام جایگزین آریوتجارت سهیل شد؟ توضیح داد: برای اینکه ما نمی‌خواستیم فرآیند تأمین کالا دچار مشکل شود. شرکت پشتیبانی امور دام جایگزین آریوتجارت سهیل شده است.

معاون وزیر جهاد با اشاره به اینکه آریوتجارت سهیل حتی یک دلار نیز دریافت نکرده است، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی هم اکنون در حال تأمین و عرضه نهاده‌ها به تولید کنندگان است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

قربانی همچنین در پاسخ به این شبهه که آریوتجارت سهیل بدون اینکه محموله‌ای داشته باشد، اقدام به فروش نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه با کوتاژ مجازی کرده است، تأکید کرد: بنده به مسائل بازرگانی آشنایی کامل ندارم و مربوط به حوزه بنده نیست ولی عملاً اگر باری به بندر نرسیده باشد و بارگیری و انتقال انجام نگرفته باشد، عملاً بارگذاری در سامانه بازارگاه اتفاق نمی‌افتد.

انتقال تعهدات آریوتجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری مهر

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هشت − 6 =