بررسی ابعاد گوناگون حذف ارز ۴۲۰۰
بررسی ابعاد گوناگون حذف ارز ۴۲۰۰

بررسی ابعاد گوناگون حذف ارز ۴۲۰۰

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی ابعاد گوناگون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به ویژه در حوزه کشاورزی با حضور مسئولان مربوطه در این کمیسیون خبر داد.

حجت الاسلام احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، از آغاز بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: در جلسه اخیر کمیسیون بند‌ها و تبصره‌های لایحه بودجه در حوزه کشاورزی از سوی اعضا و با حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه بررسی شد.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولان مربوطه در این جلسه اعتبارات جهاد کشاورزی در لایحه بودجه سال آینده ۳۸ درصد رشد دارد و در زمینه مدیریت تنش آبی نیز شاهد رشد ۱۳۰ درصدی اعتبارات هستیم که قطعا اثرات مثبتی را در این زمینه خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: یکی دیگر از نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده ، تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت بوده که ۶۶ هزار میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

در کل طبق گزارشات ارائه شده در این جلسه از سوی مسئولان سازمان برنامه و بودجه و بررسی‌های اولیه مجموع اعداد و ارقام ارائه شده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ واقعی است و قابلیت تحقق و اجرایی شدن را دارد.

حجت الاسلام آزادی‌خواه با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات جلسه اخیر کمیسیون کشاورزی بحث و تبادل نظر پیرامون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده بود ، افزود: در جلسه اخیر با حضور آقای ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی و معاونی وی این موضوع و ابعاد و تبعات گوناگون آن مورد ارزیابی قرار گرفت.

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه نکاتی در زمینه تدابیر وزارت جهاد کشاورزی درباره مدیریت بازار بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از جمله حمایت از دامداری‌ها و مدیریت و کنترل بازار مرغ و تخم‌مرغ و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را مطرح کردند و وزیر کشاورزی نیز عنوان کرد که اقلام مورد نیاز مردم تامین خواهد شد و برای کنترل بازار تدابیری اندیشیده شده است.

کاهش ۳۳ درصدی واردات نهاده های دامی در بهار امسال

وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت که در حال حاضر به میزان کافی مرغ خریداری شده تا در صورت بروز نوسان به هر دلیلی به بازار عرضه شود تا جلوی افزایش قیمت‌ها و نوسانات گرفته شود.

بررسی ابعاد گوناگون حذف ارز ۴۲۰۰

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − یازده =