بزودی رفع مشکل نهاده دامی عشایر استان تهران
بزودی رفع مشکل نهاده دامی عشایر استان تهران
post

بزودی رفع مشکل نهاده دامی عشایر استان تهران

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به کمبود نهاده های دامی به عنوان یکی از مشکلات عشایر استان تهران از رفع این مشکل در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اجرای طرح صدور کارت تردد عشایر در استان تهران با جدیت در حال پیگیری بوده و لازم است همه عشایر نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند.

در تشریح مشکلات جامعه تولید کننده عشایر و اقدامات انجام شده در مسیر حل این مشکلات گفت: یکی از درخواست های به حق جامعه تولید کننده عشایر تامین انواع نهاده های دامی است که دولت سیزدهم به ویژه وزارت جهاد کشاورزی در تلاش هستند این مشکل برطرف شود. عشایر استان تهران به همراه سایر عشایر سراسر کشور از نیمه شهریورماه کوچ پاییزه خود را به سمت مناطق گرمسیر شروع می کنند که با استقرار عشایر در این مناطق نیاز عشایر به نهاده های دامی بیشتر می شود.

افزایش نرخ دلار و همچنین وجود بی شمار واسطه گران، وضعیت تامین نهاده های دامی را برای عشایر و دامداران سراسر کشور با مشکل مواجه کرد؛ اما با تلاش های صورت گرفته در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران این مشکل بزودی برطرف خواهد شد.

مدیر امور عشایر استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح صدور کارت تردد عشایر در استان تهران اشاره کرد و افزود: این طرح با جدیت در حال اجرا است؛ لذا از کلیه عشایر می خواهیم با مراجعه به شرکت های تعاونی و امور عشایر شهرستان ها نسبت به این کار مهم اقدام کنند، چرا که در آینده نزدیک هر گونه ارائه خدمات تنها به افراد دارای کارت تعلق می گیرد.

تأمین ۲۵ درصد گوشت قرمز پایتخت نشینان توسط عشایر

ذبیحی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و نیاز شدید دام عشایری به آب در مراتع گفت: طرح آبرسانی سیار در مناطق گرمسیر استان تهران امسال به شکل منظم تری اجرا خواهد شد و تلاش می کنیم که مشکلات جامعه تولید کننده عشایر را کاهش دهیم. عشایر استان تهران با دارابودن بیش از ۷۰۰ هزار رأس دام سبک از تولید کنندگان عمده دام سبک هستند که این جامعه تولید کننده ۲۰ تا ۲۵ درصد گوشت قرمز پایتخت نشینان را تامین می کنند. بر همین اساس توجه به جامعه عشایری یعنی توجه به تامین امنیت غذایی و تولید محصولات پروتئینی و ضروری است که از این جامعه تولید کننده و بی ادعای کشور حمایت شود.

بزودی رفع مشکل نهاده دامی عشایر استان تهران
خشکسالی، دلیل افزایش قیمت نهاده ها

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست − پنج =