تامین مالی زنجیره های تولید طیور با استفاده از اوراق گام
تامین مالی زنجیره های تولید طیور با استفاده از اوراق گام
post

تامین مالی زنجیره های تولید طیور با استفاده از اوراق گام

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با برگزاری جلسه آشنایی با اوراق گام برای تامین مالی زنجیره های تولید طیور، استفاده از این اوراق کلید خورد.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، «محمد خالدی» افزود: با هدف تسهیل در روند تامین مالی زنجیره های تولید محصولات کشاورزی، در گام نخست جلسه آشنایی با مزایای اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) برای فعالان حوزه زنجیره طیور و با مشارکت کارشناسان اداره کل اعتبارات بانک مرکزی برگزار شد.

روند برگزاری این جلسات برای آشنایی سایر تشکلات حوزه های دیگر کشاورزی در هفته های آتی استمرار خواهد داشت، امیدواریم با بهره گیری از اوراق گام، شاهد گام موثری در حوزه تامین مالی و رونق روزافزون زنجیره های تولید در بخش کشاورزی باشیم.

طرح گام، یکی از برنامه‌های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش می‌کند امکان تامین غیرتورمی سرمایه در گردش زنجیره تولید را به ویژه برای واحدهای کوچک و متوسط فراهم کند.

پربیننده ترین ها:

گواهی اعتبار مولد گام، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌کند که بر اساس آن تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند.

دارنده می‌تواند گواهی را تا زمان سررسید آن نزد خود نگه دارد یا می‌تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

ارزش افزوده ۳۵ درصدی صنعت طیور برای کشور

به عبارت دیگر، اوراق گام، ابزار مالی جدید و کارآمدی برای تامین مالی واحدهای تولیدی بوده و سازوکار آن در عمل امکان تامین مالی زنجیره تولید و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه جهت تامین مالی واحدهاست.

در واقع بانک مرکزی به منظور کمک به بهبود روش‌های تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی اقدام به راه‌اندازی سامانه گام جهت صدور و مدیریت اوراق گام در بازار پول خواهد کرد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایرنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=6055
تامین مالی زنجیره های تولید طیور با استفاده از اوراق گام

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 + 18 =