تخصیص ارز و ثبت سفارش کالاهای اساسی متناسب با نیازهای کشور
تخصیص ارز و ثبت سفارش کالاهای اساسی متناسب با نیازهای کشور

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد؛

تخصیص ارز و ثبت سفارش کالاهای اساسی متناسب با نیازهای کشور

جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای اساسی روز چهارشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت ها در بازار و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت ها، از سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواست نظارت و حضور خود را در بازار افزایش دهند و با گرانفروشی برخورد کنند.

معاون اول رییس جمهور همچنین از اعضای ستاد تنظیم بازار و دستگاههای ذیربط خواست تا آخرین لحظه مسئولیت خود، همانند گذشته نظارت جدی بر بازار داشته باشند و مدیریت تامین و توزیع کالا را با جدیت انجام دهند تا آسیب و فشار مضاعفی بر مردم وارد نشود.

جهانگیری با اشاره به گزارش های بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی در خصوص تخصیص ارز و تامین کالاهای اساسی، بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای واردات کالاهای اساسی متناسب با نیازهای کشور تاکید کرد و افزود: لازم است وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با نیازسنجی دقیق، میزان تخصیص ارز برای ثبت سفارش کالاهای اساسی را متناسب با نیازهای کشور تعیین و به بانک مرکزی اعلام کنند تا شاهد انباشت در برخی کالاها و کمبود در برخی دیگر از کالاهای اساسی نباشیم.

معاون اول رییس جمهور داشتن اطلاعات و آمار دقیق از موجودی کالاهای اساسی در انبارها را از مهمترین نیازهای دولت برای مدیریت بازار و تصمیم گیری برشمرد و از وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی خواست آمار موجودی انبارهای کالاهای اساسی را با حساسیت و دقت رصد کنند تا دولت بتواند در زمان لازم تصمیمات مقتضی را اتخاذ کند.

بیشتر بدانید:

قطار گرانی کالاهای اساسی متوقف می‌شود؟

سهم دولتی ها از واردات کالاهای اساسی به ۵۰ درصد رسید

در سال جاری نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی چقدر ارز گرفتند؟

وی همچنین از گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز خواست تمام اطلاعات مرتبط با ترخیص کالاهای اساسی را بی کم‌ و کاست و به موقع در سامانه جامع تجارت ثبت کند تا دستگاههای متولی تولید و تنظیم بازار بتوانند با اتکاء بر اطلاعات این سامانه برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند.

Euthanasia در حیوانات خانگی (قسمت دوم)

معاون اول رییس جمهور ضرورت نظارت مستمر بر روند تولید و توزیع مرغ در بازار را نیز مورد تاکید قرار داد و با یادآوری کمبود و گرانفروشی مرغ در ایام پایانی سال ۱۳۹۹، گفت: لازم است ستاد مستقر در وزارت جهاد کشاورزی که برای تامین و توزیع مرغ تشکیل شده بود همچنان و به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه دهد تا شاهد تکرار کمبود مرغ در کشور نباشیم.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، قائم مقام بانک مرکزی، رییس سازمان تعزیرات حکومتی، رییس سازمان غذا و دارو و رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت تامین و قیمت کالاهای اساسی در بازار ارائه شد.

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت موجودی و نیازهای ارزی برای تامین کالاهای اساسی، مقرر شد گمرک جمهوری اسلامی با تقویت فناوری و سامانه های خود، اطلاعات دقیق و بروز ترخیص کالاهای اساسی را در سامانه جامع تجارت ثبت کند.
همچنین مقرر شد وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی جلسه ای برای تعیین نیازهای ارزی برای هر یک از کالاهای اساسی برگزار کنند تا ثبت سفارش برای واردات هر کالا متناسب با نیازهای کشور انجام شود.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=9384
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
تخصیص ارز و ثبت سفارش کالاهای اساسی متناسب با نیازهای کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید