تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی
تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی

از دامپزشکان باید در برابر آسیب های جسمی و روانی شغلی حمایت شود؛

تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی

در بیانیه روز جهانی دامپزشکی ۲۰۲۲ آمده است، دامپزشکان برای حفظ سلامت شخصی خود به ابزار و حمایت مناسب نیاز دارند. به عبارت دیگر حیوانات سالم به حامیان سالم نیاز دارند.

شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۲ و ۲۸ رمضان سال ۱۴۴۳ به عنوان روز جهانی دامپزشکی نامگذاری شده است. در روز جهانی دامپزشکی ۲۰۲۲ از تلاش‌های دامپزشکان، انجمن‌های دامپزشکی و سایر ذینفعان برای تقویت تاب‌آوری دامپزشکی و جلب توجه به این امر مهم تجلیل به عمل می آید. جایزه روز جهانی دامپزشکی امسال به مبلغ ۳۵۰۰ دلار به عضوی از انجمن جهانی دامپزشکی اعطا خواهد شد که به بهترین شکل موضوع سالانه را تبلیغ کند.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۰۰ میلادی، انجمن جهانی دامپزشکی (WVA)، به منظور بزرگداشت حرفه دامپزشکی، آخرین شنبه ماه آوریل را به عنوان روز جهانی دامپزشکی تعیین کرد.

شعار روز جهانی سال ۲۰۲۲

محافظت از حیوانات در برابر بیماری ها، محافظت از موجوداتی است که نمی توانند درد و بیماری خود را بیان کنند. دامپزشکان حامی حیوانات بیمار هستند و برای تامین رفاه آنها تلاش می کنند.

دامپزشکان به خوبی از بار سنگین جسمی و روانی این مسئولیت خطیر، آگاهی دارند. در سال‌های اخیر، به ویژه در طی همه‌گیری کرونا، استرس، فرسودگی شغلی و سایر مشکلات بهداشتی دامپزشکان افزایش یافته است.

دامپزشکان نیز مانند بیماران شان یعنی حیوانات بیمار، نیاز به ابزار و حمایت مناسب برای حفظ سلامت شخصی خود دارند. حیوانات سالم به حامیان سالم نیاز دارند. در صورت تقویت تاب‌آوری، دامپزشکان برای مقابله با بحران ها و چالش‌هایی که ممکن است هر روزه با آن روبرو شوند، توانمندتر خواهند بود.

دامپزشکان به تنهایی نمی توانند تاب آوری را ایجاد کنند و این امر مستلزم حمایت مناسب از سوی انجمن‌ها، مؤسسات و دولت‌ها به منظور برگزاری دوره های آموزشی و کارآموزی مورد نیاز و هم‌اندیشی در این خصوص است. همچنین نیاز به تحقیقات مداوم برای درک بهتر مشکلات جسمی و روحی دامپزشکان و اعمال حمایت بیشتر دارد.

جایزه روز جهانی دامپزشکی ۲۰۲۱

شعار سال گذشته، روز جهانی دامپزشکی “پاسخ دامپزشکی به بحران COVID19” بود. جایزه روز جهانی دامپزشکی ۲۰۲۱ به دلیل واکنش فوری به بیماری همه گیر کرونا به انجمن دامپزشکی آمریکا (AVMA) اهدا شد.

انجمن دامپزشکی آمریکا (AVMA)، مرکز اطلاعات آنلاین ۱۹ COVID را ایجاد کرد و در فوریه ۲۰۲۰ در دسترس دامپزشکان در سراسر جهان قرار داد، سه هفته پیش از صدور اعلامیه جهانی بیماری کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO)

تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

4.5/5 - (2 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: اخبار دامپزشکی ایران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 2 =