توزیع نهاده دامی هست اما کم است
توزیع نهاده دامی هست اما کم است
post

توزیع نهاده دامی هست اما کم است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: در بحث تامین نهاده و علوفه دامی وضعیت استان زنجان همانند کشور است و مشکلاتی وجود دارد.

جواد تاراسی، اظهار کرد: امسال در یک وضعیت بحرانی آب و هوایی قرار داریم که برای خروج از آن باید برنامه‌ریزی و مدیریت سریع و بموقع انجام شود و آنچه که این بحران و مدیریت آن را حساس‌تر از قبل کرده، تغییر دولت و مدیریت‌ها در کشور طی روز و هفته‌های آتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه این بحران می‌تواند تهدیدی برای امنیت غذایی کشور باشد، افزود: در بحث تامین نهاده و علوفه دامی، وضعیت استان زنجان همانند کشور است و مشکلاتی وجود دارد ولی در برخی موارد با بهینه کردن مصرف، تخصیص نهاده از سطح متوسط کشوری بالاتر است و دامداران سهم بیشتری از دیگر دامداران کشور دریافت کردند.

تخصیص بیش از میانگین کشوری به این معنا نیست که دامداران استان مشکلی ندارند، بلکه مشکلات در این بخش‌ها زیاد است و اعتراض دامداران در رابطه با افزایش قیمت‌ها و تامین نهاده بحق است، به همین خاطر به دنبال تقویت زیرساخت‌ها برای تامین حداکثری نهاده‌ها هستیم.

تخصیص ارز ترجیحی به واردات نهاده دامی علت اصلی التهاب بازار

رئیس‌ سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تصریح کرد: باید مراقبت بیشتری از زیرساخت‌های کشاورزی استان به عمل آید؛ چراکه با وجود این کم‌آبی و تنش‌های آب و هوایی زیرساخت‌ها خسارت می‌بینند و جایگزین کردن آن علاوه‌ بر هزینه بالا، زمان زیادی می‌برد. باغات از جمله مهم‌ترین زیرساخت‌های کشاورزی است که امسال با رهاسازی آب از سد آیدوغموش قریب به ۲۱ هکتار مزارع زیتون حفظ شدند.

تاراسی، دام مولد را دیگر زیرساخت کشاورزی دانست و یادآور شد: امسال ۱۰ هزار تن کنسانتره دامی بین دامداران توزیع می‌شود تا زیرساخت‌ها از بین نرود ولی این میزان برای حمایت از دام‌های مولد کافی نیست و دامداران با وجود توزیع کنسانتره دامی همچنان مشکل دارند.

توزیع نهاده دامی هست اما کم است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − هشت =