تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور
تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در کشور ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود که ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در کرمان است.

هوشنگ محمدی مشاور وزیر و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی در جلسه تکریم و معارفه رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اظهار کرد: اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی برای ما امنیت ملی را به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه امنیت غذایی را باید در برش استانی کرمان تدوین کنیم، عنوان کرد: ۱۳ استان ۷۰ درصد محصولات کشاورزی را تامین می‌کنند و کرمان در سپهر سیاسی و در مکتب‌هایی که ایجاد می‌کند مانند مکتب سلیمانی، فقط متعلق به خودش نیست و در حوزه کشاورزی هم متعلق به خودش نیست، زیرا مایحتاج کشور را تامین می‌کند.

در کشور ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود که ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در کرمان است و ۹۵ درصد امور در دست کشاورزان و تولیدکنندگان است.

کرامت انسانی کشاورزان، مردم و سفره مردم دست ماست و ما می‌توانیم مردم را به صف بیاوریم و یا اینکه مرغ مورد نیاز مردم را درب خانه تحویل دهیم و در ماه‌های گذشته توزیع هوشمند را انجام دادیم‌ و این را از تهران شروع کردیم و به ۸ مرکز استان بزرگ رساندیم.

توزیع هوشمند شکر و سایر اقلام برای مواقع ضروری در برنامه است.

ضرورت توجه به محصولات صادرات‌محور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی اظهار داشت: استان کرمان با مشکل جدی در بخش آب مواجه است و باید آبیاری مدرن و تغییر الگوی کشت دنبال شود و با توجه به مشکلاتی که برای صادرات محصولات کشاورزی ایجاد شد، باید تلاش شود محصولات ارگانیک تولید و به بازار عرضه شود که این امر به کار جهادی نیاز دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین توجه به محصولات صادرات‌ محور، فراهم‌کردن تسهیلات کشاورزی فرااستانی را حائز اهمیت خواند.

گرانی محصولات پروتئینی سهم تخم مرغ را در سفره‌های مردم افزایش داد

ظرفیت تولید محصولات کشاورزی بیش از میزان موجود است

همچنین شهباز حسن‌پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان هم در این آیین اظهار داشت: استان کرمان به ده‌ها مشکل اساسی از جمله کمبود آب و کاهش بارندگی مواجه است، اما با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا شاهد موفقیت‌هایی در جهاد کشاورزی هستیم که نشان‌دهنده ایثار، گذشت و فداکاری و توجه به مکتب سلیمانی است.

ایران، یازدهمین کشور تولیدکننده محصولات کشاورزی است و می‌توانیم رتبه‌های بهتری را هم داشته باشیم.

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

18 + دو =