تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر
تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر
post

تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر

سرپرست امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر صورت می گیرد، گفت: عشایر استان تهران با بیش از ۷۰۰ هزار دام سبک تولید گوشت در این استان را برعهده دارند.

فرشید ذبیحی، در تشریح روند تولیدات دامی عشایر در استان تهران گفت: در مجموع عشایر تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز مردم کشور را برعهده دارند و در استان تهران نیز عشایر با دارا بودن بیش از ۷۰۰ هزار دام سبک نقش موثری در تولید گوشت مورد نیاز استان برعهده دارند.

عشایر استان تهران حدود ۱۰۰ روز در مناطق ییلاقی استان و مابقی را در مناطق قشلاقی زندگی می کنند و این جامعه تولید کننده با حدود سه هزار خانوار نقش بسزایی در تولید محصولات دارند البته زندگی عشایری همواره با مشکلاتی مواجه است اما با احداث ۲ مرکز خدمات رسان و پشتیبانی در غرب و شرق دشت لار تلاش کردیم این مشکلات در ییلاقات به حداقل برسد.

آغاز توزیع هوشمند گوشت قرمز در ۲۲ مرکز استان کشور

آبرسانی سیار، توزیع سوخت فسیلی و آرد خوراکی و احداث مرکز درمانی و بهداشتی و همچنین احداث مرکز واکسیناسیون دام از اقداماتی است که برای این جامعه تولید کننده انجام شده است همچنین اجرای سامانه های خورشیدی و چراغ معابر نیز از سایر اقداماتی است که در منطقه دشت لار انجام شده و تلاش داریم این خدمات را گسترش دهیم.

تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + 18 =