حذف ارز ترجیحی باید به تدریج و پله پله انجام شود
حذف ارز ترجیحی باید به تدریج و پله پله انجام شود

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران:

حذف ارز ترجیحی باید به تدریج و پله پله انجام شود

سید احمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با دامیران اعلام کرد: با توجه به این که حذف ارز ترجیحی یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور است، انجام آن باید با دقت و موشکافی زیادی انجام شود. به همین دلیل مباحث مربوط به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هنوز در دست بررسی است و نیاز به جلسات کارشناسی بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دولت برای تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف تامین کالاهای اساسی، منابع کافی در اختیار ندارد لذا ناچار به حذف ارز ترجیحی است. ولی با این حال حذف این ارز باید به تدریج و پله پله انجام شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران تاکید کرد: باید در نظر گرفت که به هیچ وجه قرار بر حذف یارانه نیست بلکه قرار است طی برنامه ریزی هایی محل تخصیص یارانه جابه جا شود تا در نهایت به دست مصرف کننده نهایی برسد.

این فعال صنفی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در پی زمزمه های حذف ارز ترجیحی و به تبع آن افزایش قیمت ها به دامیران گفت: دولت باید برای تصحیح روند، نظلرت دقیق داشته باشد ولی این به معنای تحکم و قیمت گذاری های دستوری که در نهایت دود آن بع چشم خانوار می رود نیست. چرا که نگرانی کاهش بیشتر قدرت خرید مردم وجود دارد.

مقدسی با گلایه از رسانه ای شدن خبر حذف ارز ترجیحی پیش از قطعی شدن آن باعث ایجاد تنش در بازار شدند تاکید کرد: دولت باید پس از بررسی و پیش بینی پیامدهای حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ، ابتدا به یک تصمیم جمعی و قاطع می رسید و سپس دست به اعلام عمومی خبر می زد.

حذف ارز ترجیحی باید به تدریج و پله پله انجام شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

8 − 4 =