حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) شروع شد/ عملیات ضربت
حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) شروع شد/ عملیات ضربت

حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) شروع شد/ عملیات ضربت

حمل روزانه ۱۴ تا ۱۵ هزار تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور برنامه‌ریزی شده است/ هم‌اکنون ۲۲ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) در انتظار تخلیه محموله‌های خود هستند.

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: عملیات ضربتی و فوری حمل ۱.۲ میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سراسر کشور از روز شنبه شروع شد.

حمید بدوی افزود: برای حمل این میزان نهاده‌های دامی شامل کنجاله سویا، ذرت و جو، از شبکه یکپارچه حمل ونقل جاده‌ای و ریلی استفاده شده است.

وی گفت: حمل روزانه ۱۴ تا ۱۵ هزار تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور برنامه‌ریزی شده ولی با گسیل صدها دستگاه کامیون و تریلر به بندر امام خمینی(ره) امیدواریم حمل روزانه نهاده‌های دامی به ۳۰هزار تن برسد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۶.۲ میلیون تن نهاده‌ دامی در انبارها و لنگرگاه‌های بندر امام خمینی(ره) متعلق به شرکت دولتی پشتیبانی امور دام وابسته به وزارت جهادکشاورزی و شرکت‌های بخش خصوصی وجود دارد افزود:موانع تاخیر در حمل نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی(ره) در حال برطرف شدن است و به زودی تعدادی از کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی از لنگرگاه به سمت اسکله “فله بار” مجتمع بندری امام خمینی(ره) حرکت می‌کنند.

به گفته بدوی، هم‌اکنون ۲۲ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) در انتظار تخلیه محموله‌های خود هستند.

شرایط واردات نهاده های دامی اعلام شد/  حجم اندک نهاده های بلا تکلیف در گمرکات

حدود ۸۰ درصد حجم کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد می شود.

در هفت ماه نخست امسال حدود ۸.۶میلیون تن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.

وزیر جهاد: تشکل ها باید متحد و پاسخگو باشند/ ادامه ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان

بندر امام خمینی (ره) بزرگترین و پرترافیک‌ترین بندرعملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

این بندر راهبردی که در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز و در ساحل شمال غرب خلیج فارس در خور موسی واقع شده، ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۵۰ میلیون کالاهای نفتی و غیرنفتی را دارد.

هفته گذشته بازرس کل خوزستان و رییس کل دادگستری خوزستان برای بررسی تاخیر در حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) از این مجتمع بندری دیدن کردند.

حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) شروع شد/ عملیات ضربت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × سه =