دیون گذشته و ارزیابی وثایق نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد
دیون گذشته و ارزیابی وثایق نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد

وزیر جهاد کشاورزی:

دیون گذشته و ارزیابی وثایق نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد / خرید مرغ و تخم مرغ تضمین شد

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه این وزارتخانه خرید گوشت مرغ و تخم‌مرغ را ضمانت می‌کند، گفت: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی ازجمله صندوق طیور برای تامین مالی تولیدکنندگان استفاده کنند.

به گزارش دامیران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در جلسه قرارگاه امنیت غذایی با بیان اینکه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها کار بزرگی است که دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور آغاز کرده است، افزود: این طرح با اهمیت است و ارزش‌های میان‌مدت و بلندمدت زیادی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که گام اول این طرح مصرف‌کننده بوده و به اتمام رسیده است، یادآور شد: وارد اجرای گام دوم یعنی حمایت از تولیدکنندگان شده‌ایم.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در کنار تولیدکنندگان مشمول طرح مذکور است، عنوان کرد: مسائل و مشکلات باید روزانه و ساعتی رصد و حل‌وفصل شود.

ساداتی نژاد با تاکید بر تسریع پرداخت تسهیلات طرح مذکور به تولیدکنندگان مشمول افزود: بانک کشاورزی وظیفه بسیار مهمی در این زمینه دارد که امیدواریم سربلند باشد.

وی با بیان اینکه نماینده جهاد کشاورزی استان‌ها و شهرستان‌ها باید در بانک کشاورزی حضور داشته باشد، تصریح کرد: باید نماینده جهاد کشاورزی استان در شعبات بانک کشاورزی رصد و مسائل مربوطه را لحظه‌ای رفع کنند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: چک برگشتی، معوقات، دیون گذشته و ارزیابی وثایق به‌هیچ‌عنوان نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه نقش زنجیره‌های پرورش طیور در مدیریت چالش‌های احتمالی دارای اهمیت بالایی است، گفت: زنجیره‌ها می‌توانند واحدهای پرورش‌دهنده خرد را ذیل خود مدیریت و ساماندهی کنند.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه زنجیره‌ها هر مشکلی داشته باشند، وزارت جهاد کشاورزی آن را حل خواهد کرد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی خرید گوشت مرغ و تخم‌مرغ زنجیره‌ها را ضمانت می‌کند.

عضویت محقق ایرانی در گروه مشاوران فنی سازمان جهانی بهداشت

وی بیان کرد: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی ازجمله صندوق طیور برای تامین مالی تولیدکنندگان استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه تصریح کرد: رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور نسبت به مقابله با کاهش طول دوره پرورش طیور و کاهش جوجه ریزی مزارع پرورش کوشا باشند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت واحدهای پرورش طیور استفاده شود، گفت: واحدهای پرورش‌دهنده طیور می‌توانند با نظر خود نسبت به افزایش جوجه ریزی بیش از تعداد تعیین شده در پروانه خود اقدام کنند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، مرغداری‌های فاقد مجوز نیز به‌صورت موقتی طی یک دوره با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان و همچنین با هماهنگی سازمان دامپزشکی کشور و معاونت دام این وزارتخانه می‌توانند جوجه ریزی داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورت جوجه ریزی، مرغداری فاقد مجوز که به‌صورت موقت مجوز دریافت کرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات در حال ارایه استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی، معاونت امور تولیدات دامی را مامور رسیدگی به مشکلات پرورش دهندگان بوقلمون، شترمرغ، آبزیان و سایر ماکیان کرد.

دیون گذشته و ارزیابی وثایق نباید مانع پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان مشمول باشد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

15 + 7 =