دام و طیور کرونا نمی گیرند
دام و طیور کرونا نمی گیرند
۵/۵ - (۲ امتیاز)

موسسه تحقیقات کشاورزی آمریکا تأیید کرد: دام و طیور کرونا نمیگیرند

محققان سرویس تحقیقات کشاورزی USDA ثابت کرده اند که دام و طیور نمی توانند ویروس کرونا ( SARS-CoV-2 ) را تکثیر کرده یا به انسان منتقل کنند. دانشمندان و کارکنان سرویس تحقیقات کشاورزی (ARS) بیش از یک سال و نیم در حال مطالعه بر روی COVID-19 هستند تا از سالم بودن سیستم کشاورزی آمریکا اطمینان حاصل کنند.

سیریل گی ، رهبر ارشد برنامه ملی ARS برای تولید و حفاظت از دام و طیور ، گفت : “ARS تحقیقات فوری را در پاسخ به حملات کرونا در ایالات متحده انجام داد.”

هدف از این تحقیق تأیید این بود که دام و طیور مستعد ابتلا به ویروس کرونا نیستند و نگرانی های احتمالی آلوده شدن دام و طیور و انتقال ویروس را از طریق تماس مستقیم یا از طریق محصولات کشاورزی به مردم منتقل می کند.”

سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا دارای آزمایشگاه ها و پرسنلی است که به تحقیقات مربوط به عوامل بیماری زای خطرناک از جمله عوامل ظهور زئونوز مانند کرونا اختصاص داده یافته است . COVID-19 اصطلاحی است که برای این بیماری استفاده می شود ، در حالی که SARS-CoV-2 مخفف نام ویروسی است که باعث COVID-19 می شوند.

تحقیقات ARSشواهدی علمی را  به وضوح ارائه می دهد که تخم مرغ و طیور زنده ، گاو و بندپایان قادر به تکثیر ویروس و تبدیل به منبع عفونت برای افراد نیستند.

CYRIL GAY – رئیس پروژه ملی ARS 

CYRIL GAY گفت : “تحقیقات سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا به وضوح شواهد علمی ارائه می دهد که تخم مرغ و طیور زنده ، گاو و بندپایان (پشه ، کنه ، مگس ، کک ، عنکبوت و غیره) قادر به تکثیر ویروس و تبدیل به منبع عفونت برای انسان ها نیستند. از همه حیوانات پرورشی مورد مطالعه ، تنها گوزن ها مستعد ابتلا به SARS-CoV-2 بودند.

جالب اینجاست که گوزن ها بیمار نمی شوند ، اما به سرعت ویروس را به دیگر گوزن ها منتقل می کنند. 

کرونا در دام و طیور
کرونا در دام و طیور

سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا گوزن دم سفید را مورد تحقیق قرار داد. به دلیل پرورش برخی از گوزن های دم سفید و هماهنگی توالی ژنتیکی گیرنده های سلولی ویروس SARS-CoV-2 با توالی گیرنده های انسانی.

همکاری معاونت علمی و وزارت جهاد برای تولید نهاده‌های دام و طیور

همانطور که ایالات متحده و سایر کشور ها از تأثیرات همه گیری جهانی عذاب می کشند ، محققان سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا از مرکز ملی بیماریهای حیوانات ، در ایمز ، ایالات متحده آمریکا. مرکز ملی تحقیقات طیور ، در آتن ؛ و واحد تحقیقات بیماری ناقل از بندپایان به حیوانات ، در منهتن ، از خطرات ناشناخته COVID-19 در آن زمان جلوگیری کردند.

محققان دستورالعمل های پروتکل بهداشتی و ایمنی را که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها صادر شده است ، دنبال کردند تا از ایمنی آنها و همچنین ایمنی کارکنان و همکاران سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا اطمینان حاصل شود.

سرویس تحقیقات کشاورزی آمریکا سابقه طولانی در اجرای تحقیقات اضطراری در پاسخ به شیوع بیماری دارد. نمونه های اخیر شامل همه گیری H1N1 در سال ۲۰۰۹ و شیوع ویروس بسیار بیماری زای آنفلوانزای مرغی در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ است. USDA یک مشارکت کننده کلیدی  در استراتژی ملی دفاع زیستی کشور آمریکا و در ارتباط با آژانس های بهداشت عمومی است ، برای پاسخگویی موثر و کاهش عوامل بیماری زای حیوانی که تهدیدی برای سلامت مردم و حیوانات مزرعه هستند.

CYRIL GAY گفت: “یکی از جنبه های مهم کار ما این است که به سرعت پاسخ دهیم و تحقیقات اضطراری را در مورد شیوع بیماری انجام دهیم و به سرعت اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی را برای جلوگیری و کنترل شیوع بیماری را آزمایش کنیم یا توسعه دهیم.

با کاهش تأثیر بیماری ها ، تهدیدی را که می تواند برای کشاورزی ایالات متحده ، اقتصاد و شهروندان ما ایجاد کند ، کاهش می دهیم.”

دام و طیور کرونا نمی گیرند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

منبع: www.thepoultrysite.com

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

3 × دو =