در دی ماه چقدر دام و طیور در کشتارگاه ها ذبح شده اند؟
در دی ماه چقدر دام و طیور در کشتارگاه ها ذبح شده اند؟

در دی ماه چقدر دام و طیور در کشتارگاه ها ذبح شده اند؟

وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ١۴٠٠، ۵١ هزار و۸۴۵ تن و وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در همین مدت ۲۰۰ هزار و۶۰۱ تن گزارش شده که سهم گوشت گاو، گوساله، مرغ و خروس در این آمارگیری بیشتر از سایر انواع دام و طیور بوده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری نشان میدهد که گوشت گاو و گوساله با ۲۸ هزار و ۷۸۴ تن، ۵۵٫۵ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده در کشتارگاه ها را به خود اختصاص داده است. همچنین گوشت گوسفند و بره نیز با ۱۹هزار و ۸۷ تن، بز و بزغاله با ۳۰۰۴ تن و سایر انواع دام با ۹۷۱ تن، به‌ترتیب ۳۶٫۸ درصد، ۵٫۸ درصد و ۱٫۹ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۰ با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده افزایش ۲۸ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در دی ۱۴۰۰ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ برای گوسفند و بره ۴۰ درصد، برای بز و بزغاله ۱۹ درصد، برای گاو و گوساله ۲۳ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۳۱ درصد و برای شتر و بچه‌شتر ۱۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ۶ درصد کاهش داشته است.

بر اساس گزارشهای منتشر شده از طرح آمارگیری دی ماه کشتار طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با ۱۹۴هزار و۷٢٢ تن، ٩٧٫١ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ٢۴١۴ تن، بلدرچین با ٢٨۴ تن، و سایر انواع طیور با ٣١٨١ تن، به‌ترتیب ١٫٢ درصد، ٠٫١ درصد و ١,۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی مشکلات دامداران اصفهانی

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۰ با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده افزایش ٣۴ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در دی ۱۴۰۰ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ برای ماکیان (مرغ و خروس) ٣٢ درصد، برای بوقلمون ٣۶ درصد، برای بلدرچین ١١۵ درصد و برای سایر انواع طیور ۴٢٧ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ۶٫٨ درصد افزایش داشته است.

در دی ماه چقدر دام و طیور در کشتارگاه ها ذبح شده اند؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده − سیزده =