روزانه دو هزار کامیون حامل نهاده های دامی از گمرک بندر امام ترخیص میشوند
روزانه دو هزار کامیون حامل نهاده های دامی از گمرک بندر امام ترخیص میشوند

روزانه دو هزار کامیون حامل نهاده های دامی از گمرک بندر امام ترخیص میشوند

معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: به طور میانگین روزانه ۱۹۰۰ تا ۲ هزار کامیون حامل نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی از گمرک بندر امام ترخیص می‌شود.

به گزارش دامیران به نقل از تحلیل بازار، فرود عسگری درباره وضعیت ترخیص نهاده‌های دامی و کشاورزی در گمرکات کشور اظهار کرد: گمرک از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌ها از گمرکات کشور به ویژه گمرک بندر امام که یکی از گمرکات فعال ما در زمینه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی و کالاهای اساسی است، استفاده کرده و بر این اساس بخشی از این کالاها را با تأکید وزیر جهاد کشاورزی و به استناد ماده ۴۲ قانون امور گمرکی، بدون دریافت حقوق ورودی، با تعهد ارائه اصل اسناد و مهلت تودیع یک‌ماهه ترخیص کردیم.

وی اضافه کرد: بیشتر این کالاهای اساسی متعلق به شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی است، مشکل عمده آن‌ها این بود که باید برخی هزینه‌ها مانند هزینه‌های انبارداری و هزینه‌های آنالیز آزمایشگاه را نقدی پرداخت می‌کردند. ۸ درصد هزینه‌های آزمایشگاه یک محموله ۷۵ هزار تنی به طور مثال گندم یا جو یا ذرت، عدد و رقم بسیار سنگینی می‌شود.

عسگری ادامه داد: درباره این مشکلات هم جلساتی در دولت تشکیل و تصمیمات جدیدی اتخاد شد تا هرچه زودتر به این بخش هم کمک شده و کالاها ترخیص شوند.

وزارت جهاد و تعاون به تامین مالی ترخیص نهاده از گمرکات ورود کنند

معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی با اشاره به افزایش ورودی کشتی‌ها در لنگرگاه و اسکله‌ها یادآور شد: در مجموع حدود ۸ میلیون تن کالا در لنگرگاه‌ها، اسکله‌ها و بنادر کشور داریم. اگر نقدینگی آن‌ها تأمین شود، با خدمات ۲۴ ساعته که در گمرک داریم، تعداد بیشتری کامیون حامل نهاده‌های دامی ترخیص خواهد شد. اکنون به طور میانگین ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ کامیون در روز از گمرک بندر امام، نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی ترخیص می‌کنیم.

گیاه درمنه (آرتمیزیا) و تأثیر آن بر روی بیماری های تک یاخته ای

عسگری با اشاره به آخرین آمار ترخیص کالا، گفت: آخرین آماری که داریم برای ۲۲ آبان ماه است، ۵۹ فروند کشتی در لنگرگاه به ظرفیت ۳ میلیون و ۳۸۴ هزار تن داریم و ۱۶ فروند هم در اسکله در حال تخلیه است که ظرفیت آن‌ها ۴۰۶ هزار تن است. همچنین در ۱۳ بندری که کالاهای اساسی به آن‌ها می‌آید، جمعاً ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن هم کالای اساسی است که بیشترین آن‌ها در گمرک بندر امام با ۳ میلیون و ۷۹۴ هزار تن است.

روزانه دو هزار کامیون حامل نهاده های دامی از گمرک بندر امام ترخیص میشوند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: تحلیل بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

17 − 17 =