سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات پروتئینی موافقت کند
سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات پروتئینی موافقت کند

جمال حسین‌زاده؛ دبیر و عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ایران:

سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات پروتئینی موافقت کند

به گزارش دامیران؛ جمال حسین‌زاده، دبیر و رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ایران با ارسال نامه‌ای به مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت، دلایل لزوم افزایش قیمت فرآورده های گوشتی را خاطرنشان کرده و از تعطیلی این واحد های تولیدی و بیکاری شاغلین در این صنعت در صورت عدم همکاری دولت برای واقعی کردن قیمت ها ابراز نگرانی کرد.

حسین زاده در بخشی از این نامه گفته است: قیمت مواد اولیه مصرفی مانند مرغ ، آرد گندم، روغن نباتی و تخم مرغ از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ و همچنین افزایش هزینه‌های دستمزد منطبق با قوانین کار از ابتدای سال ۱۴۰۱، موجب افزایش قیمت تمام شده تولید فرآورده های گوشتی گردیده است.

قیمت مواد اولیه مصرفی بیش از ۸۰ درصد قیمت تمام شده فرآورده‌های گوشتی را تشکیل می‌دهد.

حسین زاده در این نامه دلایل متناظر بر لزوم افزایش قیمت فراورده های گوشتی را به این شرح تصریح کرده است:

۱. این انجمن طی نامه شماره ۱۳۵۷۴/۱۴۰۱/ و ط ن مورخ ۰۱/۰۳/۱۴۰۱ از کلیه شرکتهای عضو ، مدارک و جداول مطالبه شده توسط آن سازمان محترم را درخواست نموده است.

۲. همانطور که مستحضرید قیمت مواداولیه مصرفی مانند مرغ ،آرد گندم ،روغن نباتی و تخم مرغ از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ و همچنین افزایش هزینه های دستمزد منطبق با قوانین کار از ابتدای سال ۱۴۰۱ ، موجب افزایش قیمت تمام شده تولید فرآورده های گوشتی گردیده است . لازم به ذکر است قیمت مواد اولیه مصرفی بیش از ۸۰ درصد قیمت تمام شده فرآورده های گوشتی را تشکیل می دهد.

۳- آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده جهت ارائه به آن سازمان محترم ،صورتهای مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۹ می باشد و هنوز گزارش حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی برای عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکتهای عضو تهیه نشده است. لازم به ذکر است چنانچه صورتهای مالی عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکتهای عضو آماده بودند نیز به منظور نشان دادن افزایش قیمتهایی که از سال ۱۴۰۱ اعمال شده ، قابل انطباق نبود.

با انواع نژادهای گربه آشنا شوید

۴- با توجه به شرایط رقابتی موجود در بازار فرآورده های گوشتی و فساد پذیری تولیدات و محدود بودن تاریخ مصرف محصولات ، امکان گرانفروشی برای تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی به هیچ وجه وجود ندارد .

وی در نهایت خاطرنشان کرده است: اعلام موافقت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با افزایش قیمت روغن نباتی ، مرغ ، آرد ، تخم مرغ و…. موجب افزایش قیمت تمام شده مواد اولیه مصرفی در تولید فرآورده های گوشتی گردیده و این افزایش در حدی نیست که امکان تداوم فعالیت و تولید در شرکتهای فرآورده های گوشتی با نرخهای فروش سابق حتی برای بازه زمانی کوتاه مدت نیز قابل اجرا باشد.

سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات پروتئینی موافقت کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه + هشت =