وزیر جهاد کشاورزی: شرمنده تولیدکنندگان گوشت هستیم
وزیر جهاد کشاورزی: شرمنده تولیدکنندگان گوشت هستیم
post

صرفه جویی ۴ میلیارد دلاری با تولید مرغ در کشور / شرمنده تولیدکنندگان گوشت هستیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر تولید مرغ در کشور انجام نمی‌شد، ۴ میلیارد دلار هزینه واردات به کشور تحمیل می‌شد تا بتوانیم مرغ را از بازارهای جهانی تأمین کنیم.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز در بازدید از یک شرکت تولید مرغ تخم گذار در بخش فشافویه شهرستان ری، با بیان اینکه وضعیت خوبی در تولید محصولات پروتئینی داریم، اظهار کرد: ما همه زیر بخش‌ها را تشویق به ایجاد زنجیره تولید کرده‌ایم تا محصول مناسب‌تر به دست مصرف کننده برسد.

در ابتدای دولت تدبیر و امید تولید میگوی کشور ۱۲هزار تن بود که امروز به بیش از ۴۲ هزار تن رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در تولید مرغ و تخم مرغ بسیار خوب عمل کرده‌ایم، بیان کرد: اگر تولید انجام نمی‌شد، چهار میلیارد دلار هزینه واردات به کشور تحمیل می‌شد تا بتوانیم مرغ را از بازارهای جهانی تأمین کنیم بنابراین در زمینه مرغ و تخم مرغ صنعت خوبی در کشور شکل گرفته که باید از این صنعت حمایت کنیم.

در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تن مرغ صنعتی در کشور تولید می‌شود که با احتساب مرغ سنتی و خانگی و ماکیان به ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تن می‌رسد و به اندازه نیاز کشور است.

وی با اشاره به تولید مرغ لاین در کشور تصریح کرد: در زمانی که واردات مرغ اجداد تحریم شد، وزارت جهاد کشاورزی با کمک تولیدکنندگان واردات این مرغ را آغاز و در کنار آن ورود مرغ لاین آرین به بازار را شروع کردم همچنین با همکاری معاونت امور دام و سازمان دامپزشکی سن گله‌ها را مدیریت کردیم.

اخبار دیگر:

عشایر ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن گوشت قرمز را دارند

گرانی گوشت قرمز و افزایش مصرف ماهی در بین مردم

قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت قرمز چقدر است؟

افزایش قیمت گوشت قرمز تحت هر شرایطی ممنوع!

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با وجود تولید، برخی عوامل، بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد که یکی از این عوامل قیمت بالای محصولات پروتئینی است.

مهر تایید اتحادیه واردکنندگان نهاده‌ به رانتی بودن ارز ۴۲۰۰ تومانی

خاوازی در رابطه با تولید تخم مرغ تصریح کرد: یک میلیون و ۸۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و سالانه حدود ۷۰ هزار تن تخم مرغ مازاد در کشور داریم.

وی با اشاره به مهار آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور عنوان کرد: با وجود شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در روسیه، ترکیه و برخی کشورهای همسایه، معاونت امور دام و سازمان دامپزشکی تمام امکانات خود را آماده کردند و با دفع و سرکوب از شیوع این بیماری در کشور جلوگیری شد.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با تولید گوشت قرمز در کشور گفت: سال گذشته حدود ۸۵۰ تا ۸۴۵ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شده بود که امسال به حدود ۸۸۸ هزار تن رسیده است.

خاوازی با بیان اینکه کشور ما به لحاظ تولید محصولات پروتئینی بسیار قوی و امسال بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات آبزیان در کشور تولید شده‌است، ادامه داد: نهاده دامی مرغ لاین و اجداد به شکل ۱۰۰ درصد تأمین شده و مشکلی در این بخش نداریم اما شرمنده تولیدکنندگان گوشت هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به نهاده‌های دامی وابسته هستیم و با ایجاد سامانه بازارگاه فشار بالایی تحمل کردیم، خاطرنشان کرد: امروز تولیدکنندگان راضی هستند و نهاده‌های دامی بخش تولید تا پایان فروردین ماه جاری تأمین شده است.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: فارس نیور
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7631
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
وزیر جهاد کشاورزی: شرمنده تولیدکنندگان گوشت هستیم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده + یازده =