صنعت خوراک؛ نیارمند فعالیت نخبگان و دانش بنیان ها
صنعت خوراک؛ نیارمند فعالیت نخبگان و دانش بنیان ها

وزیر جهاد در حاشیه نمایشگاه فت آوری های صنعت خوراک:

صنعت خوراک؛ نیارمند فعالیت نخبگان و دانش بنیان ها

برگزاری نمایشگاه دو روزه فن آوری های صنعت خوراک/ تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر تمرکز دانش بنیان ها بر بومی سازی تامین خوراک

 نمایشگاه دو روزه محصولات فناوری‌های خوراک دام، طیور و آبزیان در خانه نوآوری و فناوری ایران امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش دامیران به نقل از خبرگزاریها، نمایشگاه دستاوردهای حوزه دام، طیور و آبزیان با هدف توسعه راهکارهای کاهش وابستگی در صنعت خوراک و استفاده از منابع جایگزین بومی از امروز تا فردا ۲۳ خردادماه سال ۱۴۰۱ در خانه فناوری و نوآوری ایران برپاست.

این رویداد توسعه شبکه همکاری شرکت‌های دانش بنیان و خلاق، نهادهای حاکمیتی و بخش‌های کاربر، ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در سطح جهانی، بررسی راهکارهای افزایش توان رقابت بین المللی و تاب آوری، شناخت نیازهای فناورانه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان و ارائه تجربیات و دستاوردهای جدید شرکت‌های دانش بنیان را به دنبال خواهد داشت.

از مهمترین محورهای این رویداد میتوان به توسعه راهکارهای کاهش وابستگی در صنعت خوراک و استفاده از منابع جایگزین بومی، ارائه تجربیات و دستاوردهای جدید شرکتهای دانش بنیان، شناخت نیازهای فناورانه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان، ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و صنعتی در سطح جهانی و توسعه شبکه همکاری شرکتهای فناور، نهادهای حاکمیتی و بخشهای کاربر اشاره کرد.

ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، ستاری معاون علمی و فناوری، گابریلا سرویلیا خیمنس وزیر علوم و فناوری ونزوئلا و وزیر کشاورزی ونزوئلا از این نمایشگاه بازدید کردند.

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در ارتباط با اهمیت بومی سازی تولید خوراک دام در کشور گفت: استفاده و بهره برداری از بقایا و ضایعات موجود و ظرفیتهای بومی کشور در این عرصه ضروری است. اکنون فرصت جدیدی فراهم شده که با نوآوری و فناوری که از آن به عنوان انقلاب نوآوری و بهره وری در بخش دام و طیور کشور یاد می کنند،‌ خوراک دام را با استفاده از ظرفیت‌های بومی تامین کنیم.

وی یادآور شد: نمایشگاه امروز با کمک معاونت علمی برای شناخت و معرفی جایگزین های سویا، ذرت که آب بری فراوانی دارند، برگزار شد. امسال شرکت های دانش بنیان و نخبگان می توانند به واسطه نوآوری جایگزین های تأمین پروتئین سویا، خوراک دام، طیور و آبزیان را معرفی کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه می‌توانیم واردات را تا سقف ۶۰ درصد کاهش دهیم، افزود:‌ امیدواریم با حذف ارز ترجیحی بتوانیم خروجی خوبی را تا پایان سال ببینیم و میزان واردات کاهش پیدا کند.

ساداتی نژاد با توجه به طرح مردمی سازی یارانه ها و افزایش قیمت نهاده ها، ارزان سازی نهاده ها را دغدغه وزارت جهاد عنوان کرد.

صنعت خوراک؛ نیارمند فعالیت نخبگان و دانش بنیان ها

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 − دو =