طلب انباشته کشاورزان و دامداران از سازمان محیط زیست ۵ ساله شد
طلب انباشته کشاورزان و دامداران از سازمان محیط زیست ۵ ساله شد

طلب انباشته کشاورزان و دامداران از سازمان محیط زیست ۵ ساله شد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: ۵ سال است که سازمان محیط زیست خسارات کشاورزان و دامداران ناشی از حملات حیات وحش را پرداخت نکرده است.

سمیه رفیعی در رابطه با جبران خسارات حملات حیات وحش گفت: در صورت موافقت کمیسیون تلفیق ۵۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات حملات حیات وحش به کشاورزان، باغداران ‌ دامداران اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به این که ۵ سال است سازمان حفاظت محیط زیست خسارات کشاورزان و دامداران ناشی از حملات حیات وحش را پرداخت نکرده است, اظهار کرد: متأسفانه این امر موجب نارضایتی این قشر و بعضاً برخورد آن‌ها در فصول سرد با حیات وحشی که به روستاها پناه می‌برند شده است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: بر اساس قانون شکار و صید, سازمان حفاظت محیط زیست موظف است نسبت به جبران خسارات و ضرر و زیان وارده به باغداران، کشاورزان و دامداران از جانب حمله حیات وحش و وحوش اقدام کند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از سازمان حفاظت محیط زیست برای پرداخت خسارات ناشی از حیات وحش طی ۵ سال گذشته تاکید کرد: این امر موجب نارضایتی و ناراحتی کشاورزان که همه دارائیشان از بین رفته شده و در کنار آن موجب از بین بردن و کشتار حیات وحش مناطق و آسیب جدی به تنوع زیستی کشور شده است.

رفیعی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص “حفاظت از حیات وحش” که بی‌توجهی به آن را به ضرر منافع ملی دانستند اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا فراکسیون محیط زیست مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون تلفیق مجلس خواستار تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای جبران خسارات ناشی از حیات وحش شده است که امیدواریم با مساعدت نمایندگان این مهم محقق شود.

طلب انباشته کشاورزان و دامداران از سازمان محیط زیست ۵ ساله شد
نادیده گرفتن صنعت دام و طیور یکی از بزرگترین صنایع کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

شش − 5 =