عشایر دامدار کشور تحت حمایت تسهیلاتی قرار گرفتند
عشایر دامدار کشور تحت حمایت تسهیلاتی قرار گرفتند

عشایر دامدار کشور تحت حمایت تسهیلاتی قرار گرفتند

رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین نهاده دامی با هدف اجرای طرح تولید قراردادی گوشت قرمز به اتحادیه‌ها، شرکت‌های تعاونی عشایری اختصاص یافت.

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، عباس پاپی زاده در جریان بازدید از جامعه عشایری شاهرود افزود: تسهیلات اجرای طرح تولید قراردادی گوشت قرمز به عشایر از محل جزء ۲ بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه عشایر به‌زودی می‌توانند نسبت به عقد قرارداد با اتحادیه‌ها و تشکل‌های عشایری نهاده دامی مورد نیاز دام خود را دریافت کنند، ابراز داشت: پس از نگهداری دام و افزایش تولید گوشت قرمز، وجه نهاده دریافتی را با فروش دام و یا با تحویل گوشت قرمز به طرف قرارداد پرداخت می‌کنند.

پاپی زاده به حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نگاه ویژه دولت به جامعه مولد عشایر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تصویب و ابلاغ اعتبارات عمرانی قابل توجهی در بخش‌های تأمین آب مناطق عشایری، نگهداری و راه‌گشایی محورهای عشایری در سال ۱۴۰۱ در دستور کار است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: جذب نیروی انسانی مورد نیاز در مجموعه خدمت‌رسانی به جامعه عشایری از اهداف مهم سازمان امور عشایری است.

وی بر ضرورت پیگیری و جذب نیروی انسانی مورد نیاز تاکید کرد و گفت: تأمین نیروی انسانی ستاد مرکز، استان‌ها و شهرستان‌های کشور در راستای خدمت رسانی شایسته به جامعه مولد و کم توقع عشایر در دستور کار است.

پاپی زاده به نشست تصمیم گیری و اتخاذ تدابیر لازم پیرامون مشکلات اشاره کرد و افزود: نظر به حذف تعداد قابل توجهی از عشایر دارای دفترچه عشایری که به‌رغم استمرار دامداری، توسط مرکز آمار ایران مورد تایید قرار نگرفتند و از جامعه عشایری استان حذف شدند، مقرر شد طی مکاتبه‌ای از سوی استانداری سمنان به مرکز آمار ایران، درخواست تشکیل نشست ویژه با حضور رییس سازمان امور عشایر ایران، استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس و مدیران مربوطه مرکز آمار ایران ارایه گردد تا موارد مرتبط بررسی و مشکل مرتفع گردد.

عشایر دامدار کشور تحت حمایت تسهیلاتی قرار گرفتند
مقایسه پرورش دام و طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج + نوزده =