قیمت دارو و واکسن‌ های دام و طیور افزایش نخواهد یافت
قیمت دارو و واکسن‌ های دام و طیور افزایش نخواهد یافت

قیمت دارو و واکسن‌ های دام و طیور افزایش نخواهد یافت

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: نرخ ارز اصلاح شده تاثیری در قیمت دارو و واکسن‌های دام و طیور و آبزیان نخواهد داشت و در این زمینه افزایش قیمت نداریم.

سید امید خلیل‌زاده، اظهار داشت: با توجه به سیاست‌گذاری جدید سازمان دامپزشکی کشور برای دستیابی به هدف دولت از محل حذف ارز ترجیحی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و موادبیولوژیک در حوزه دامپزشکی نخواهد داشت.

جهت کنترل بازار در خصوص این اقلام  با برنامه ریزی ای که  توسط سازمان دامپزشکی کشور صورت گرفته، ارائه خدمات دامپزشکی در سطح استان توسط بخش‌های دولتی و خصوصی همچنان طبق  روال و برنامه‌های ریزی های انجام شده  ادامه دارد.

در بحث تأمین دارو و واکسن‌ های مربوط به حوزه دامپزشکی، اکنون به اندازه کافی واکسن و دارو تولیدی در کشور وجود دارد و در استان آذربایجان‌غربی نیز در این خصوص مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه مواد اولیه، دارو و واکسن به مقدار کافی توسط متولیان امر تأمین شده، تاکید کرد: در حال حاضر تمامی عملیات واکسیناسیون استراتژیک و غیر استراتژیک طبق برنامه و پیش بینی های انجام شده به مانند زمان قبل از اجرای  این طرح و طبق روال  سال‌های گذشته در حال اجرا است.

خلیل‌زاده در پایان از تشکل‌های بخش خصوصی، کلیه تولیدکنندگان و فعالان عرصه دامپزشکی در خواست کرد تا در اجرای این طرح ملی همکاری لازم را داشته باشند تا با تعامل و همفکری شاهد اجرای موفق این طرح باشیم.

قیمت دارو و واکسن‌ های دام و طیور افزایش نخواهد یافت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

شش + ده =