لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است
لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است

لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است

سید جواد ساداتی نژاد در جریان سفر به سلسله و دلفان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور هست و ظرفیت‌های بی‌نظیری در توسعه کشاورزی و دامپروری دارد.

با مطالعاتی که صورت گرفته است با توسعه صنایع تبدیلی در این منطقه تلاش می‌کنیم تا از خام فروشی در این منطقه جلوگیری شود و ظرفیت دیم در این استان باید احیا شود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه مشکل لرستان اشتغال است باید آبخیزداری را در این استان توسعه دهیم در مصوبه سفر استانی که امروز بعدازظهر در حضور رئیس‌جمهور قطعی می‌شود اعتبار خوبی برای توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و حفظ آب و خاک در این استان دیده شده است که به‌شدت می‌تواند در کاهش سیلاب و تقویت آب‌های زیرزمینی مؤثر باشد و اثر بسیار خوبی در توسعه کشاورزی استان دارد.

ساداتی نژاد اضافه کرد: امیدواریم مصوباتی که در این سفر در آبیاری‌های نوین دیده شده در انتقال آب با لوله در مورد فعالیت‌های آبخیزداری و حمایت از عشایر منطقه که تضمین‌کننده پروتئین هستند، کارهای مؤثری انجام دهیم.

در بحث جلوگیری از زوال جنگل‌های بلوط نیز اعتبار بسیار خوبی دیده شده است امیدواریم بتوانیم با استفاده از این سفر بحث ستاد نجات جنگل‌های زاگرس را احیا کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در سازمان جنگل‌ها هست امید می‌رود بتوانیم این میراث بین نسلی را حفظ کنیم.

ساداتی نژاد عنوان کرد: با بازدیدهای که از شهرستان سلسله و دلفان انجام می‌شود تلاش می‌کنیم در زمینه ایجاد اشتغال جدید بر پایه ظرفیت‌های دامپروری و کشاورزی بتوانیم کارهای مؤثری انجام دهیم و دامپروری در حوزه صنعتی هم که از ظرفیت‌های بسیار خوب هست توسعه پیدا کند.

در حوزه فناوری‌های نوین و توسعه کشت جدید متأسفانه لرستان در حوزه گلخانه وضعیت خوبی ندارد و تنها ۱۷۵ هکتار گلخانه در استان وجود دارد که نیاز هست با استفاده از تسهیلات کشاورزی کار انجام شود که در مصوبات سفر برای سرمایه‌گذاران مصوبات خوبی دیده شده است.

کشتار گاو آخرین گزینه دامداران!

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: لرستان در حوزه آبزی‌پروری رتبه اول کشور را دارد و در مصوبات سفر در زمینه شهرک‌ها و زیرساخت‌ها دیده شده است.

لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − 2 =