متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند
متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند

سازمان دامپزشکی کشور:

متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند

در پی نایاب شدن کلسیم فسفات مصرفی در جیره خوراک دام، طیور و آبزیان، و به مخاطره افتادن امنیت تولید به ویژه تخم مرغ و مرغ، سازمان دامپزشکی کشور برای دریافت سفارشات واردات مونو کلسیم فسفات اعلام آمادگی کرد.

دکتر وهاب پیرانی مدیر کل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار دامیران گفت: با توجه به نایاب شدن کلسیم فسفات و اهمیت حیاتی استفاده از این ماده در جیره خوراک به ویژه طیور، سازمان دامپزشکی کشور با موافقت وزارت جهاد کشاورزی، آماده دریافت سفارش برای واردات مونو کلسیم فسفات است. به گفته دکتر پیرانی سازمان دامپزشکی کشور طی هفته آتی میزان مجاز واردات مونوکلسیم فسفات را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: واردکنندگان متقاضی واردات مونو کلسیم فسفات می توانند برای ثبت سفارش در سامانه سازمان دامپزشکی اقدام نمایند.

کلسیم فسفات یکی از مکمل های حیاتی برای استفاده در جیره طیور به ویژه طیور تخم گذار است که با اتکا به تولید داخلی دی و مونو کلسیم فسفات با ممنوعیت واردات مواجه شده بود ولی سال گذشته تولید این محصول به دلیل تغییر جهت مصرف اسید فسفریک تولید شده در کشور به عنوان ماده اصلی تولید این مکمل به سمت تولید کود دی آمونیوم فسفات، پاسخگوی نیاز صنعت دام، طیور و آبزیان کشور نبود.

دکتر پیرانی در گفتگو با دامیران از سیاست های وزارت جهاد در رابطه با تامین نیاز اسید فسفریک صنعت تولید کلسیم فسفات داخلی ابراز بی اطلاعی کرد.

متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

10 + نوزده =