محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی
محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی

بنا بر اعلام انجمن تولیدکنندگان مونو و دی کلسیم فسفات سراسر کشور:

محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی

انجمن تولیدکنندگان دی و مونو کلسیم فسفات سراسر کشور، طی اطلاعیه ای به اعضای این انجمن اعلام کرد: کلیه متخلفینی که به احتکار محصول دی کلسیم فسفات بپردازند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در این اطلاعیه که در تاریخ سی و یکم فروردین ماه ابلاغ شد آمده است: «عطف به جلسه امروز دفتر کل امور تغذیه که در حضور جناب آقای مهندس سید علیان تشکیل گردید، مقرر شد اعضا و تولیدکنندگان محترم دی و مونو کلسیم فسفات سراسر کشور، کلیه تعهدات تحویل محصول خود را به تمامی مصرف‌کنندگان، اعم از کارخانجات، مرغداران، دامپروران و آبزی پروران، حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فوق به انجام برسانند. در صورت بازدید و گزارش بازرسی، مبنی بر وجود هرگونه محصول تعیین تکلیف نشده در انبار تولیدکنندگان، احتکار تلقی شده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پیش از این دکتر محسن سعیدیان دبیر انجمن، در رابطه با دریافت سهمیه اسید توسط برخی از تولیدکنندگان، بیش از میزان تعیین شده و احتکار محصول فسفات تولیدی، جهت تشدید آشفتگی بازار دی کلسیم فسفات و سودجویی اخطار داده، و برای حل این مشکل، با هدف حرکت بازار این محصول به سمت تعادل، از نهادهای ذیربط استمداد کرده بود.

سعیدیان گفته بود: «در حالی که برخی تولید کنندگان دی کلسیم فسفات تنها به اندازه ۲۰ درصد از ظرفیت خود اسید دریافت می کنند، یکی از شرکتهای عضو انجمن به صورت رانتی، ۵۰ درصد ظرفیت تولید خود اسید دریافت میکند که متاسفانه حتی دی کلسیم فسفات تولید شده توسط این کارخانه، بین مصرف کنندگان محصول توزیع نمی شود، و این شرکت با کارشکنی و ایجاد هرج و مرج قیمتی در بازار به التهاب موجود دامن می زند.

محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی
تولید انبوه واکسن دام و طیور و آبزیان تا پایان دولت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بیست − 7 =