هشدار افزایش قیمت گوشت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان
هشدار افزایش قیمت گوشت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان

هشدار افزایش قیمت گوشت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه دامداران خراسان رضوی گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد فشار‌هایی بر هزینه تولید و تولیدکننده خواهد شد و لذا در این صورت ممکن است قیمت گوشت به کیلویی ۳۰۰ هزار تومان برسد هرچند این عدد کارشناسی نیست.

مجید مهدوی اظهار کرد: اگر چه هنوز صحبتی از حذف نهاده‌ های دامی نشده است و آنالیز دقیقی از این اتفاق در حوزه تامین خوراک دامی انجام نپذیرفته، اما بدون شک در صورت حذف نهاده‌های دامی و یارانه قیمت گوشت قرمز از مبلغ ۲۲۵ هزارتومان به ازای هر کیلو نیز فرا‌تر خواهد رفت.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد فشار‌های دیگری بر هزینه تولید و تولیدکننده خواهد شد و لذا در این صورت ممکن است قیمت گوشت به کیلویی ۳۰۰ هزار تومان برسد هرچند این عدد کارشناسی نیست، اما باکارشناسی دقیق می‌شود این قیمت را کامل برآورد کرد.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در زمینه تولید گوشت و شیر تبعات بسیار غیر قابل جبرانی دارد و ممکن است قیمت گوشت مرغ را به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان برساند، چون مرغداران تمام نهاده مورد نیاز خود را با همین ارز ۴۲۰۰ تومان تأمین می‌کنند.

رئیس اتحادیه دامداران خراسان رضوی افزود: دامدار روستایی بخش ناچیزی یارانه می‌گیرد، ولی مرغداری‌ها و گاو داران صنعتی بخشی از تولید شیر را دارند و لذا آن‌ها تمام نهاده‌شان را با همین ارز۴۲۰۰تومانی می‌گیرند و لذا حذف یارانه به قیمت نابودی این صنعت تمام خواهد شد.

مهدوی در این رابطه پیشنهاد داد: اگر دولت برای تامین ارز و خرید نهاده مشکل دارد می‌تواند یارانه را مستقیم به دست مصرف‌کننده رسانده و یا از طریق اتحادیه‌ها وارد شود.

هشدار افزایش قیمت گوشت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان
معرفی بیماری تریپانوزومیازیس trypanosomiasis

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: پایگاه خبری آفتاب

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

7 − 6 =