وابستگی کشور در حوزه داروهای دامی رفع می‌شود
وابستگی کشور در حوزه داروهای دامی رفع می‌شود

رییس سازمان دامپزشکی: وابستگی کشور در حوزه داروهای دامی رفع می‌شود

رییس سازمان دامپزشکی گفت: با راه‌اندازی خط تولید ماده موثر در داروی ضد انگل دامی در مشهد بسیاری از وابستگی کشور به داروهای خارجی در این حوزه رفع خواهد شد.

دکتر علی صفر ماکنعلی در حاشیه راه‌اندازی خط تولید “نیکلوزامایدپیپرازین”، ماده اولیه در تولید داروهای دامی در مشهد گفت: برای مواد اولیه در حوزه تولید داروهای دامی وابسته به خارج از کشور بودیم که با راه‌اندازی این خط تولید بسیاری از نیاز کشور در این زمینه تامین خواهد شد.

خط تولید ماده موثر در داروی ضد انگل دامی جزو معدود کارخانه های ملی است که در سطح منطقه‌ای فعالیت می‌کند و امکان ورود به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی را دارد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با راه‌اندازی این خط تولید هزینه داروی دامی، خوراک دام و هزینه محافظت دام در دامداری‌ها کاهش خواهد یافت.

در حوزه تولید برخی واکسن‌های دام تولید ما بیش از ۲ برابر نیاز کشور است و بیشتر فعالیت‌ها در حوزه دامپزشکی به صورت برخط انجام می‌شود و حضور ارباب رجوع را به صفر رسانده ایم.

بزرگترین خط تولید “نیکلوزاماید پیپرازین”، ماده اولیه در تولید داروهای دامی روز پنجشنبه در مشهد به بهره‌برداری رسید.

این خط تولید با عنوان سالن تولید سردار شهید “عبدالحسین برونسی” در کارخانه تماد مشهد واقع در پنج کیلومتری شهرستان فریمان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وابستگی کشور در حوزه داروهای دامی رفع می‌شود
گفتگوی دامیران با دکتر علیرضا باهنر: دانشگاه، حلقه فراموش شده زنجیره توسعه

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

16 + 1 =