وزارت جهاد باید مدیریت توزیع نهاده ها را تقویت کند
وزارت جهاد باید مدیریت توزیع نهاده ها را تقویت کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

وزارت جهاد باید مدیریت توزیع نهاده ها را تقویت کند

صدیف بدری: واردکنندگان به دنبال فروش نهاده وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت های امروز هستند

به گزارش دامیران به نقل از خبرگزاری بازار؛ صدیف بدری با اشاره به ضعف در مدیریت توزیع نهاده های دامی در کشور بیان کرد: در راستای اصلاح نظام هدفمندی یارانه ها و جراحی اقتصادی صورت گرفته، یکسری چالش ها در بخش نهاده های دامی به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از انبارهای نهادهای دامی ذخیره لازم را داشتند، بیان کرد: از زمانی که تصمیم بر این شد که قیمت ها در این بخش آزاد شود، یکسری از واردکنندگان نهاده دامی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد و چون این نهاده ها را ترخیص نکرده بودند، در شرایط فعلی اقدام به فروش این نهاده ها کرده اند که این نشان می دهد این واردکنندگان سعی داشتند در گرانی بازار، کالای خود را به فروش برسانند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واردکنندگان نهاده های دامی سعی دارند این نهاده ها را به صورت آزاد در بازار به فروش برسانند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید مدیریتی در این بخش داشته باشد تا نهاده هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری شده، به همان قیمت و شرایط توزیع شود.

نماینده «اردبیل، سرعین، نیر و نمین» در مجلس بیان کرد: متاسفانه ما در زمینه شبکه توزیع نهاده های دامی مشکلات زیادی داریم به ویژه توزیع این نهاده ها بین عشایر. لذا این نهاده ها باید به درستی تامین و توزیع شود.

وی خاطرنشان کرد به دلیل افزایش قیمت نهاده های دامی، بسیاری از کشاورزان قدرت خرید لازم نهاده های دامی را ندارند. همچنین برخی از کشاورزان به دلیل برخی مشکلات در کشاورزی اقدام به فروش دام های مولد خود کرده اند و این مسئله همچنان ادامه دارد و حتما به تولید گوشت قرمز در آینده آسیب خواهد زد.

وزارت جهاد باید مدیریت توزیع نهاده ها را تقویت کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 2 =