وزیر اقتصاد؛ حذف ارز ترجیحی خواسته فعالان اقتصادی بود
وزیر اقتصاد؛ حذف ارز ترجیحی خواسته فعالان اقتصادی بود

وزیر اقتصاد؛ حذف ارز ترجیحی خواسته فعالان اقتصادی بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تغییر و اصلاح نحوه تخصیص ارز ترجیحی یکی از خواسته‌های فعالان اقتصادی بود که با همکاری دولت و بخش خصوصی می‌تواند، موفقیت‌آمیز باشد.

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، «سید احسان خاندوزی» روز دوشنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: برخی از تدابیر اقتصادی برای کشور برنامه‌ریزی شده است که می‌تواند وجه مشترکی میان دولت و بخش خصوصی باشد؛ به همین دلیل باید به اجرایی‌شدن آن کمک کنیم تا با کمترین آسیب به ثبات اقتصاد کلان، بعد از یک دوره تغییر و اصلاح، به موفقیت بزرگی دست یابیم.

وی با بیان اینکه بعد از این موفقیت می‌توانیم در مورد اصلاح اقتصادی بیندیشیم، تصریح کرد: در حال حاضر اولین اقدام توسط ستاد اقتصادی دولت انجام شده است که سال‌ها مورد درخواست فعالان اقتصادی بود.

خاندوزی با بیان اینکه باید از اخلالی که برخی قیمت‌های انحرافی در اقتصاد ایران به وجود آورده است، جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: با تصمیم دولت به‌جای اینکه فرصتی برای دسترسی ویژه گروهی به ارز ترجیحی باشد، در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ این گام آغاز شده و بخش مهمی از کالاهای اساسی به‌غیر از نان و دارو که ارز ترجیحی دریافت می‌کردند، از دستور کار خارج شدند.

خداحافظی ارز ترجیحی با اقتصاد ایران

وی با بیان اینکه اصلاح تخصیص ارز ترجیحی یکی از خواست‌های چند سال اخیر فعالان اقتصادی، سیاست‌گذاران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، تصریح کرد: این مهم با همکاری جمعی سیاست‌گذاران و فعالان اقتصادی امروز انجام شده است؛ آن هم در زمانه‌ای که این اصلاحات می‌تواند برای اقتصاد مفید باشد. اگر ارزیابی سیاست‌گذار حاکی از تعادل بهتر باشد، می‌توانیم با سهولت بیشتری در ماه‌های آینده در مورد بهبود اقتصادی صحبت کنیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: اگر این تغییر موجب آشوب اقتصادی شود و به اهداف خود نرسد، ممکن است مدت‌ها برای برداشتن گام بعدی وقفه ایجاد شود.

خاندوزی با بیان اینکه نمی‌توانیم مدعی بی‌ایراد بودن طرح در جزئیات بود، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم ترمیم ایرادات جزئی، فعالان اقتصادی و مردم را از شاهراه و مسیر اصلی منحرف کرده و مانع ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه چهار سال ابر تورم در کشور داشتیم، تصریح کرد: این مشکلات فقط مربوط به اقتصاد نبوده، بلکه ناشی از ابعاد اجتماعی نیز بوده است و این اصلاحات در کنار همه نقدها باید تاب‌آوری اجتماعی را نیز افزایش دهد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بخش مهمی از موفقیت طرح‌های دولت در این است که بتوانیم در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، اصلاحات و ایرادات را قبل از اجرا شناسایی کرده و در مراحل پس از اجرا نسبت به ترمیم نقاط ضعف با همکاری هم اقدام کنیم.

اختصاصی دامیران: حذف ارز ترجیحی؛ هرچه دیرتر، خطرناک تر!

وزیر اقتصاد؛ حذف ارز ترجیحی خواسته فعالان اقتصادی بود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × پنج =