وزیر جهاد کشاورزی در معرض استیضاح
وزیر جهاد کشاورزی در معرض استیضاح

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

وزیر جهاد کشاورزی در معرض استیضاح

جلال محمود زاده: موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی همچنان پابرجا و مطرح است/ منابع بانکی به میزان و روش مناسب در اختیار تولیدکننده قرار نمی‌گیرد/ احتمال کمبود شدید کالاهای اساسی

به گزارش دامیران به نقل از ایلنا، جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص بحث استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، گفت: ما منتظر بودیم که موضوع حذف ارز ترجیحی اجرایی شود و نمایندگان مجلس و مردم تبعات آن را مشاهده کنند. اما موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی همچنان پابرجا و مطرح است.

عضو کمیسیون کشاورزی همچنین در رابطه با انتقادات در خصوص نحوه عملکرد وزارتخانه در حوزه تامین نهاده‌های دامی، عنوان کرد: ما همین حالا در بحث نهاده‌های دامی و همچنین افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی خیلی مشکل داریم و در آینده نزدیک احتمالا به خاطر همین مشکلات به ویژه کاهش قدرت خرید مردم و کاهش یا عدم فروش محصولات، تولیدات روی دست کشاورزان، دامداران و مرغداران بماند و این‌ها نتوانند هزینه‌های تولید را تامین کرده و در نهایت تولید را تعطیل کنند.

محمودزاده ادامه داد: موضوع دیگر این است که منابع بانکی به میزان و روش مناسب در اختیار تولیدکننده قرار نمی‌گیرد و قدرت خرید ندارد.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی، راحت‌ترین راهی که به نظر تولیدکننده می‌رسد این است که تولید را تعطیل کرده و خودش را زیر بار قرض و بدهی نبرد. مثلا مرغدار جوجه‌ریزی را تطعیل می‌کند، گاودار گاو شیری را به کشتارگاه بدهد و آن کس که دام گوشتی دارد هم صادر کند. در نهایت هم دام مولد، هم دام گوشتی و هم جوجه‌ریزی کم کم به تعطیلی کشیده می‌شود و در پایان ما با کمبود شدید کالاهای اساسی در این بخش رو به رو می‌شویم.

نماینده مردم مهاباد همچنین با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه و اثرات آن در بازارهای جهانی، عنوان کرد: یکی از عمده‌ترین چالش‌ها و عواقب جنگ روسیه و اوکراین برای جهان در بحث محصولات کشاورزی رقم خورده است و تحت تاثیر این جنگ ما نمی‌توانیم محصولات کشاورزی و نهاد‌ه‌های دامی را به آسانی و با قیمت مناسب تهیه کنیم .

محمودزاده در رابطه با موضوع استیضاح تصریح کرد: بحث استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به علت عدم مدیریت صحیح، ادامه دارد. از نظر تعداد امضا هم استیضاح تعداد مورد نیاز را کسب کرده است اما همچنان روی سامانه نمایندگان در دسترس است و منتظریم تا زمانی که تعداد امضاها به عدد قابل قبولی برسد آن را به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در معرض استیضاح

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

19 − یازده =