چه تعداد پروانه در حوزه دام و طیور از ابتدای سال صادر شده است؟
چه تعداد پروانه در حوزه دام و طیور از ابتدای سال صادر شده است؟

۱۰ هزار فقره پروانه در حوزه دام و طیور از ابتدای سال صادر یا تمدید شده است

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر بالغ بر ۴۳ هزار نفر در سطح کشور عضو این سازمان هستند و تاکنون بالغ بر ۱۷۰ هزار فقره صدور و تمدید پروانه‌های حوزه دام و طیور انجام شده که ۱۰ هزار مورد مربوط به امسال است.

محمدرضا صفری در حاشیه مراسم افتتاحیه ساختمان سازمان نظام دامپزشکی استان فارس با بیان اینکه همه پروانه‌های بهداشتی صنعت دام، طیور و آبزیان و پروانه‌های تخصصی این حوزه صنفی را سازمان نظام دامپزشکی صادر می‌کند، اظهار داشت: این سازمان مسئول صدور و نظارت بر فعالیت این حوزه صنفی است.‌

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران افزود: در حال حاضر بالغ بر ۴۳ هزار نفر در سطح کشور عضو این سازمان هستند و تاکنون بالغ بر ۱۷۰ هزار فقره صدور و تمدید پروانه‌های حوزه دام و طیور در این سازمان انجام شده که ۱۰ هزار فقره آن مربوط به سال جاری است.

صفری در ادامه بر تسهیل روند صدور مجوزهای کسب و کار تاکید کرد و گفت: تمامی پروانه‌های این حوزه الکترونیکی صادر می شود و متقاضی می‌تواند تمامی فرآیندها را رصد کنند و صدور پروانه‌های حوزه تخصصی و کلینیکی هم اخیرا در این سازمان آغاز شده است.

تائید صلاحیت حرفه‌ای اعضای و ناظرین بهداشتی مراکز تولیدی نیز در این سازمان در حال انجام است و فارس نیز در سال جاری در استقرار ناظرین فنی و بهداشتی در مراکز تولیدی موفق عمل کرده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه ۳ هزار نفر از اعضای این سازمان در استان فارس فعال هستند، گفت: ۲ دانشکده دامپزشکی در سطح این استان فعال است و فارغ التحصیلان فارس نقش مهمی در حوزه دامپزشکی کشور دارند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران افزود: فارس مهد تاریخی و تمدنی کشور است و نقش مهمی نیز در حوزه نظام دامپزشکی کشور دارد که از این رو بایستی مکانی مستقل برای نظام دامپزشکی این استان در نظر گرفته می شد که بر این اساس امروز ساختمان سازمان نظام دامپزشکی استان فارس افتتاح شد.

قول ساداتی نژاد به دامداران و مرغداران!

در این محل جایگاهی برای فعالیت انجمن‌های تخصصی دیده شده و این سازه الگویی ملی است و باید با تامین منابع در کل کشور گسترش یابد.

وی با بیان اینکه ساختمان سازمان نظام دامپزشکی استان فارس با حدود ۵ میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسیده است، تاکید کرد: فارس در همه شاخص‌های ارزیابی در حوزه نظام دامپزشکی الگویی برای کشور است و رضایت خوبی در حوزه تخصصی و بهره برداران این استان وجود دارد.

وی این سازمان را تشکلی مردم نهاد در کنار دولت دانست و گفت: مقرر نیست که این نهاد سازمانی فربه باشد و باید با تعداد پرسنل کمتر و انعطاف‌پذیری بیشتر روند صدور پروانه‌های این بخش تسریع شود که در حال حاضر در صورت نبود ایراد کمتر از ۴۸ ساعت یک فقره پروانه دامپروری صادر می شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور تصریح کرد: هدف در این سازمان این است که تولید بهتر با کیفیت تر و سلام با هزینه تمام شده کمتر به جامعه عرضه شود.

چه تعداد پروانه در حوزه دام و طیور از ابتدای سال صادر شده است؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 5 =