چگونه نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور تامین می شود؟
چگونه نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور تامین می شود؟
post

چگونه نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور تامین می شود؟

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم استفاده از ظرفیت ۶ میلیون تنی روغنکشی در کشور انتقاد کرد و گفت:افزایش ظرفیت تولید روغن می‌تواند کشور را تبدیل به یکی از صادرکنندگان روغن خوراکی در جهان تبدیل کند و از سوی دیگر کنجاله حاصل شده از روغنکشی نیز صرف خوراک دام و طیور شود.

علیرضا عباسی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص دلایل عدم استفاده بهینه از ظرفیت روغنکشی در کشور، گفت: احداث و بهره برداری از کارخانه‌های روغنکشی ظرفیت تولید روغن در کشور را به ۶ میلیون تن در سال افزایش داده است.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیاز کشور به روغن ۲ میلیون تن در سال است، ادامه داد: افزایش ظرفیت تولید روغن می‌تواند کشور را تبدیل به یکی از صادرکنندگان روغن خوراکی در جهان تبدیل کند و از سوی دیگر کنجاله حاصل شده از روغنکشی نیز صرف خوراک دام و طیور شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به حوزه واردات دانه‌های روغنی به جای واردات کنجاله و صادرات روغن خوراکی ورود کنیم زیرا موجب ارز آوری و اشتغالزایی بسیار زیادی، عنوان کرد: واردات دانه‌های روغنی تامین پایدار نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور را به همراه دارد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات دانه‌های روغنی علاوه بر تامین پایدار، قیمت نهاده را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، گفت: باید واردکنندگان را به سمت واردات دانه‌های روغنی به جای واردات کنجاله هدایت کنیم.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: خبرگزاری خانه ملت
لینک کوتاه: daamiran.com?p=10150
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
چگونه نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور تامین می شود؟
بررسی رنگ ، بو و مزه شیر

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

15 + 1 =