کارآفرینی از پرورش گل محمدی تا مرغ شاخدار
کارآفرینی از پرورش گل محمدی تا مرغ شاخدار

کارآفرینی از پرورش گل محمدی تا مرغ شاخدار

یک کارآفرین گفت: در چند زمینه مشغول کارآفرینی هستیم که از جمله آن‌ها می‌توانیم به پرورش گل محمدی، زنبور عسل و مرغ شاخدار اشاره کنیم. ما تسهیلات نمی‌خواهیم تنها درخواست ما از مسئولان عدم سنگ‌اندازی است.

سعید گودرزی اظهار کرد: در چند زمینه مشغول فعالیت و کارآفرینی هستیم که از جمله آن‌ها می‌توانیم به پرورش گل محمدی، زنبور عسل و مرغ شاخدار اشاره کنیم.

مرغ شاخدار القاب مختلفی مانند مرغ گینه و مرغ خالدار دارد، نژاد این مرغ به صورت ژنتیکی به آفریقا بازمی‌گردد و ارزش غذایی در تخمین مرغ بالا بوده و درصد کلسترول آن نسبت به تخم سایر ماکیان در کمترین میزان قرار دارد؛ هر ۱۰۰ گرم گوشت لاشه این موضوع ۱۳۴ کیلوکالری دارد که بعد از بوقلمون در دومین رده قرار گرفته است. همچنین این مرغ می‌تواند نگهبان محوطه محسوب شود چون یک پرنده هوشیار است.

این کارآفرین تصریح کرد: برای نگهداری هر حیوانی باید برای دارو نیز هزینه کنیم اما این حیوان نیازی به دارو ندارد و این می‌تواند یکی از مزایای پرورش مرغ شاخدار به شمار رود.

بسیاری از روستاییان می‌توانند به جای پرورش مرغ‌های بومی این مرغ را پرورش دهند چون باتوجه به استقامت بالا هزینه‌های سرمایشی و سرمایشی حذف می‌شود.

تلاش داریم پرورش این مرغ را در استان قزوین ترویج کنیم برای همین به جهاد کشاورزی منطقه مراجعه کرده‌ایم و درخواست داشته‌ایم تا اطلاعات خود را به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار دهیم اما همکاری لازم صورت نگرفت. متأسفانه ارگان‌های مربوطه همراهی لازم را نداشته و سنگ‌اندازی‌های متعدد دارند.

بیشتر بدانید:

شرکتی دانش‌بنیان با تولید مکمل‌های نسل سوم نیاز صنعت دام و طیور کشور را تامین کرد.

عرضه داروی گیاهی برای درمان بیماری های انگلی طیور

برای اولین بار داروی تقویت کننده سیستم ایمنی دام و طیور تولید شد

تنها بر روی یک گونه کار نمی‌کنیم؛ نژاد لاری و مرندی از برترین نژادهای کشور به شمار می‌روند که آن‌ها را پرورش می‌دهیم اما به‌صورت تخصصی روی مرغ شاخدار تمرکز کرده‌ایم که متأسفانه کسی از ما حمایت نمی‌کند.

پیشنهاد تشکل‌های دام و طیور به دولت برای حل مشکلات صنعت

این کارآفرین یادآور شد: پرورش مرغ شاخدار را با خرید یک جفت آغاز کردیم تا آزمون و خطا کرده و مشکلات را متوجه و احصا کنیم، در حال حاضر تولید را به ۴۰۰ قطعه مرغ شاخدار رسانده‌ایم اما دریغ از وجود یک حامی؛ من آتش‌نشان هستم و در عین حال کارآفرینی می‌کنم تا برای جوانان روستایی شغل ایجاد کنیم اما حرف ما این است که کسی نیست به حرف دل روستاییان گوش فرا دهد.

وی با تأکید بر اینکه ما تسهیلات نمی‌خواهیم تنها درخواست ما از مسئولان عدم سنگ‌اندازی است، اضافه کرد: از مسئولان تقاضا داریم به دلیل خانگی بودن مشاغل ممکن است تعارضاتی با همسایگان ایجاد شود که برای آن به کارآفرینان کمک کنند در این صورت ضرورت دارد دستگاه‌های مربوطه و قضایی مجوزی را به کارآفرینان و فعالان عرصه‎‌های مشاغل خانگی اعطا کنند.

در عرصه پرورش گل محمدی نیز مشغول به فعالیت هستیم و محصول تولید شده را در یک زمینه ۶ مترمربعی کشت کرده و پرورش می‌دهیم البته محصول در غنچه به فروش می‌رسد حتی از زمین یک مترمربعی جلوی درب خانه استفاده کرده و با کاشت بوته گل محمدی ۶۰۰ هزار تومان درآمد داریم.

این کارآفرین در پایان سخنانش اظهار کرد: پدر من چوب بری دارد و برای پرورش زنبور کندو می‌سازیم چون پرورش زنبور عسل در صورت کندو و وجود آن موفق خواهد بود، این چرخه را در روستا تکمیل کرده‌ایم و به همه جوانب فعالیت توجه داریم.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=9369
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
کارآفرینی از پرورش گل محمدی تا مرغ شاخدار

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید