گرانی نهاده‌های دامی، شیر را گران کرد
گرانی نهاده‌های دامی، شیر را گران کرد
post

گرانی نهاده‌های دامی، شیر را گران کرد

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، گفت: در تیرماه امسال وزیر جهاد کشاورزی کشور پس از جلسه با شورای قیمت‌گذاری، گران شدن قیمت شیر را به استان‌ها ابلاغ کرده که خرید آن از ۴ هزار و پانصد تومان به ۶ هزار ۴۰۰ تومان برای دامدارافزایش پیدا کرده است و قیمت تمام شده‌ی آن در بازار توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد.

مهدی شکاری در بجنورد، اظهار کرد: بر اساس اصلاحیه تضمین خرید محصولات کشاورزی که مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی است، شورایی تحت عنوان شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در جهاد کشاورزی به وجود آمده که وزیر جهاد کشاورزی مسؤول آن و سایر دستگاه‌ها مانند وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس نظام صنفی، رئیس اتحادیه تعاون روستایی و کشاورزی، سازمان نظام مهندسی و کشاورزی، دو نفر از کمیسیون کشاورزی مجلس و رئیس بنیاد گندم ملی ایران نیز عضو آنند که یکی از وظایف آن تعیین قیمت تضمینی محصولات است‌.

وزیر جهاد کشاورزی، باتوجه به افزایش نهاده‌های دامی، در نظر گرفتن هزینه واقعی تولید، حفظ مبادلات خارجی و داخلی، نرخ تورم و دیگر عوامل قیمت شیر را تغییر دادند.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، تصریح کرد: در تیرماه امسال وزیر جهاد کشاورزی پس از جلسه با شورای قیمت‌گذاری گران شدن قیمت شیر را به استان‌ها ابلاغ کرده که خرید از دامدار از ۴ هزار و پانصد تومان به ۶ هزار ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

پس از ابلاغ این مصوبه، ما به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز صادر کرده‌ایم و حالا در حال اجرایی شدن است.

حسین قاسم‌زاده، رییس اتحادیه لبنیات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد، نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: قیمت خرید شیر از دامدار با ۶ هزار و چارصد تومان به نسبت چربی آن متفاوت است و لبنیات صنعتی، محصولات خود را در حال حاضر طبق همین مصوبه گران کرده اند.

گامی برای حمایت از دامداران

گران کردن شیر به خاطر گرانی نهاده‌های دامی است اما قیمت‌گذاری در فصل تابستان که مصرف شیر ممکن است به حد فصول دیگر نباشد آنچنان نمی‌تواند اثر گذار باشد.

گرانی نهاده‌های دامی، شیر را گران کرد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

17 + دوازده =