گوشت قرمز از سفره مردم حذف نشده است!!
گوشت قرمز از سفره مردم حذف نشده است!!
post

گوشت قرمز از سفره مردم حذف نشده است!!

جهانگیری گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می‌شود و تعبیر برخی افراد درباره حذف گوشت از سفره مردم غلط است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با همراهی وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران از بخش‌های مختلف مجتمع بزرگ دامی بازدید کرد و در جریان ظرفیت تولید شیر و گوشت این دامداری قرار گرفت.

مجتمع شیر و گوشت احسان با بیش از ۳۸۰۰ رأس گاو و گوساله، روزانه بیش از ۶۰ تن شیر خام و ماهانه ۲۵ تن گوشت قرمز تولید می‌کند.

استفاده از استاندارد‌های بین المللی در تولید و عرضه شیر و برخورداری از سیستم شیر دوشی روتاری از مزیت‌های این دامپروری است.

معاون اول رئیس جمهور در حاشیه این بازدید از تولید به عنوان شاکله و زیربنای اقتصاد هر کشور نام برد و گفت: اقتصاد کشور زمانی می‌تواند شکوفا شود که تولید رونق داشته و شکوفا گردد.

جهانگیری با اشاره به اینکه در کشور‌های پیشرفته سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی بالاتر از سهم تولید است اظهار کرد: حتی در کشور ما نیز سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی و در اشتغالزایی بیش از ۵۰ درصد است و خدماتی که حول تولید شکل می‌گیرد خدماتی مهم و موثر هستند.

معاون اول رئیس جمهور تولید خدمت را از اقدامات ارزشمند برشمرد و گفت: وقتی موضوع حمایت از تولید مطرح می‌شود هم تولید کالا و هم تولید خدمت مدنظر است و خدماتی نظیر بهداشت و درمان و خدمات نظام بانکی خدمات مهمی هستند که به رونق تولید کمک می‌کنند.

بیشتر بدانید: مرغدار‌ان اجازه عرضه مرغ خارج از قیمت مصوب را ندارند

کشاورزی و دامپروری از ضروری‌ترین و اصلی‌ترین رشته‌های تولیدی است چرا که تأمین کننده نیاز‌های اصلی کشور و به خصوص امنیت غذایی هستند و تأمین غذای ۸۵ میلیون نفر جمعیت ایران از مهمترین و اصلی‌ترین کار‌ها در بخش تولید است.

جلوی انحلال سازمان تعاون روستایی گرفته شود

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه خوشبختانه در بخش کشاورزی و به خصوص دامداری صنعتی توفیقات بسیار خوبی در کشور داشته ایم، افزود: امروز تولیدکنندگانی در دامپروری‌های کشور فعالیت دارند که از توان فنی و تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است به اطلاع مردم رسانده شود که در دامپروری‌هایی نظیر این دامپروری که امروز مورد بازدید قرار گرفت روش‌هایی که برای شیردوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد جزو شیوه‌های مدرنی است که در کشور‌های پیشرفته دنیا استفاده می‌شود.

دامداری‌های صنعتی و مدرن در کشور بیش از یازده میلیون تن شیر تولید می‌کنند که بیش از ۸ میلیون تن آن در اختیار کارخانجات تولید لبنیات قرار می‌گیرد و بیش از یک میلیون تن از لبنیات تولیدی کشور نیز به خارج صادر می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور بازدید امروز خود از واحد‌های تولیدی بخش کشاورزی را در راستای جهت گیری دولت در سال ۱۴۰۰ توصیف کرد و گفت: حمایت از تولید همواره جزو اصلی‌ترین سیاست‌های دولت بوده است چرا که توسعه اقتصادی، اشتغال و رفاه مردم جز از طریق تولید امکان پذیر نیست.

جهانگیری با اشاره به نام گذاری سال جدید تصریح کرد: قوای سه گانه و نهاد‌های حاکمیتی باید تلاش کنند مقرراتی وضع نمایند که در راستای حمایت از تولید و رفع موانع باشد.

بیشتر بدانید: مرغداران خواستار اصلاح فوری قیمت مصوب مرغ شدند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است و بخشی از آن صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: میزان گوشتی که در دامداری‌های صنعتی و یا با روش‌های سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیاز‌های داخلی کشور را تأمین کند.

در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می‌شود و اینکه گاهی برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف شده تعبیر غلطی است چرا که میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

صف‌های طولانی مرغ، فرجام دستکاری بازار

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: شبستان
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7660
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
گوشت قرمز از سفره مردم حذف نشده است!!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

6 − 3 =