۹۶ سال از تاسیس موسسه رازی گذشت
۹۶ سال از تاسیس موسسه رازی گذشت

پیام تبریک رئیس موسسه رازی به مناسبت نود و ششمین سالروز تاسیس موسسه

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در پیامی فرا رسیدن نود و ششمین سالروز تاسیس موسسه رازی را به عموم مردم شریف کشورمان تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی با فرا رسیدن ۱۶ دی ماه، در پیامی نود و ششمین سالروز تاسیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را به محققان، کارکنان، جامعه پزشکی، دامپزشکی و عموم مردم شریف کشورمان تبریک گفت.

 

در این پیام آمده است:

به نام خداوند جان و خرد

۱۶ دی ماه، یادآور سالروز تاسیس مجموعه ای به واقع بی نظیر در خاورمیانه و کم نظیر در جهان است که پیشانی بلند آن، مزین و درخشان به تحقیق و تولید استراتژیک ترین محصولات پزشکی و دامپزشکی است.

در طول دهه ها از پایه گذاری موسسه رازی، جوانان خوش فکر و با پشتکاری وارد این مجموعه شدند که با اراده ای خستگی ناپذیر دست به تحقیق و پژوهش در زمینه شناخت بیماری ها و راه های پیشگیری از آن ها زدند تا گریزی برای رهایی از ابتلا به امراض خطرناک و مسری که در برهه های متعدد کشورمان را درگیر کرده بود، بیابند.

ماحصل آن تلاش های مداوم و خستگی ناپذیر، دستیابی به دانش فنی ده ها واکسن انسانی و دام و طیور بوده است؛ تا جایی که این درخت سترگ و ریشه دار به واسطه اثرگذاری فوق العاده در حوزه سلامت، قطب واکسن سازی منطقه لقب گرفته است.

موسسه رازی همانگونه که ۹۶ سال پیش فعالیت خود را با تحقیقات پیرامون راه های مبارزه با بیماری خانمانسوز طاعون گاوی آغاز کرد، در سال ۲۰۲۰ که نوع جدید ویروس کرونا به عنوان تهدیدی جدی علیه بشریت معرفی شد، محققان این موسسه به فاصله کوتاهی از شناسایی ویروس جدید، بار دیگر آزمایشگاه ها را خانه خود کرده و تلاشی شبانه روزی را برای ساخت واکسن علیه این بیماری آغاز کردند که امیدواریم نتیجه این تلاش ها به زودی به ثمر برسد.

اخطار وزیر صمت به رئیس کل بانک مرکزی: احتمال کمبود کالاهای اساسی!

اینجانب، ضمن پاسداشت تلاش های تمامی همکاران گرامی خود در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، نود و ششمین سالگرد تاسیس موسسه رازی را تبریک عرض می نمایم و از معبود یکتا، برای مردم سرزمین عزیزمان توفیق روزافزون آرزومندم.

 

علی اسحاقی
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: موسسه رازی / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5350
۹۶ سال از تاسیس موسسه رازی گذشت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید