اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین
اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین

از ابتدای شهریور ماه انجام خواهد شد:

اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین

 اختصاصی دامیران؛ در راستای تحقق سیاستهای کشور در راستای تامین امنیت غذایی، و بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی دستورالعمل جوجه ریزی نژاد آرین تصویب و از طرف معاونت امور دام به سازمانهای جهاد استانهای مرتبط  ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل از ابتدای شهریور ماه سال جاری، پرورش دهندگان مرغ گوشتی موظفند یک سوم از تولید خود را به پرورش سویه داخلی آرین اختصاص دهند.

رضا مبصری، دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره ای گوشت مرغ در این ارتباط به دامیران گفت:  «از زمانی که احیای لاین داخلی آرین مقرر شد، نحوه ورود به این موضوع مورد بحث قرار گرفت. در اولین مرحله در مورد مرغ اجداد این اتفاق افتاد و مرغ اجداد آرین  تا جایی تسری پیدا کرد که امروز می توانیم بگوییم بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد از گله های اجداد ما از سویه آرین  هستند. در مرحله بعد تسری مرغ آرین، به مزارع پرورش مرغ مادر رسید و در حال حاضر چیزی در حدود ۵۰ درصد از گله های مرغ مادر گوشتی ما را سویه آرین تشکیل می دهد.»

وی ادامه داد « مرغداران مرغ گوشتی، که مصرف کننده نهایی جوجه های یک روزه نژاد آرین و در نهایت تولید کننده گوشت مرغ برای توزیع در فروشگاه های کشور هستند، تا امروز چیزی در حدود ۱۴ تا ۱۹ درصد ظرفیت خود را به پرورش جوجه گوشتی آرین اختصاص داده بودند. در حال حاضر قرار بر این است که همان بحث تسری نژاد آرین را تا مزارع پرورش مرغ گوشتی نیز پیش ببرند. در مرحله اول قرار بر پرورش ۳۰ تا ۳۳ درصد ظرفیت است  که اجرایی شدن آن نیز توسط دفتر طیور معاونت امور دام در دست پیگیری است.»

چه کسی هزینه های مرغ آرین را می دهد؟ مرغدار، مصرف کننده یا حاکمیت؟

مبصری تصریح کرد: « مزارع پروش مرغ گوشتی موظفند که  یک سوم تولید خود را به پرورش سویه آرین اختصاص دهند. این اختصاص ظرفیت می تواند ظرفیتی و یا دوره ای باشد. به این معنی که مرغدار به ازای هر دو دوره جوجه ریزی غیر آرین، یک دوره جوجه سویه آرین بریزد؛ و یا این که در هر دوره یک سوم از ظرفیت مزرعه خود را به جوجه های آرین اختصاص دهد.  در صورتی که مرغداری تمایل به جوجه ریزی سویه آرین نداشت، می تواند در قالب قرارداد تعهد خود را به مزرعه دیگری واگذار، و ما به التفاوت آن را پرداخت کند.»

گفتگوی رادیویی در خصوص اهمیت مرغ لاین آرین در امنیت غذایی

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره ای گوشت مرغ  در ارتباط با حمایت ها و مشوق های دولتی برای ایجاد انگیزه در مرغداران به جوجه ریزی سویه آرین خاطر نشان کرد: «برخی از برنامه های حمایتی دولت اجرایی شده و برخی خیر.  یکی از این برنامه ها اختصاص تسهیلات ارزان قیمت در قالب آرین کارت بود که به وسیله آن تسهیلاتی در اختیار کسانی قرار داده می شد که جوجه آرین می ریزند. یکی دیگر از برنامه های حمایتی دولت، خرید تضمینی مرغ های سویه آرین توسط شرکت پشتیبانی امور دام، با قیمت ۱۲ تا ۱۵ درصد بالاتر از سایر نژاد ها بود. اولویت در صادرات با سویه آرین است. در حال حاضر تنها نژادی که اجازه صادرات آن وجود دارد  آرین است. مشوق دیگر دولت، خرید قراردادی مرغ های سویه آرین است که مرغداران بر اساس  قراردادی که با شرکت پشتیبانی می بندند، خوراک را از پیش دریافت می کنند و ما به ازای آن به شرکت پشتیبانی گوشت تحویل دهند. به این معنی که عملاً سرمایه در گردش مورد نیاز این مزارع تامین می شود.»

به گفته مبصری، با توجه به اینکه مرغ آرین مرغ سایز است، توصیه می شود که در سن ۴۰ تا ۴۲ روزگی کشتار شود. مرغ در این سن باید وزنی حدود ۲ تا ۲ کیلو و ۳۰۰ گرم داشته باشد که لاشه آن حدود ۱ کیلو و ۷۰۰ گرم می شود.

اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین - دامیران
اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین
اختصاص یک سوم از ظرفیت مرغداری ها به سویه آرین

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه + دو =