افزایش ۶ برابری قیمت دارو و واکسن دامپزشکی صحت ندارد
افزایش ۶ برابری قیمت دارو و واکسن دامپزشکی صحت ندارد

دبیر سندیکای تولیدکنندگان داروهای دامپزشکی:

افزایش ۶ برابری قیمت دارو و واکسن دامپزشکی صحت ندارد

اختصاصی دامیران؛ دبیر سندیکای تولیدکنندگان و صادرکنندگان داروهای دامپزشکی ادعای یکی از فعالین صنفی حوزه پرورش مرغ تخم گذار مبنی بر افزایش ۶۰۰ تا ۷۰۰ درصدی قیمت دارو و واکسن دامپزشکی را رد کرد.

عزت الله محمدپور در این ارتباط به دامیران گفت: « در پی انتشار خبر افزایش قیمت حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ درصدی برخی از اقلام دارو و یا واکسن دامپزشکی و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده  تخم مرغ،  این سندیکا موضوع را مورد بررسی قرار داده و پس از پیگیری از شرکت های تولیدکننده، انجمن واردکنندگان داروهای دامپزشکی و حتی سازمان دامپزشکی کشور، به این نتیجه رسید که چنین افزایش قیمتی اتفاق نیوفتاده است و این خبر صحت ندارد.»

وی خاطرنشان کرد: « به دلیل افزایش هزینه ها متاثر از تورم حاکم بر کشور، برخی اقلام دارویی افزایش قیمت هایی از ۱۰ تا ۲۰ درصد را تجربه کرده اند. گزارش هایی هم از افزایش قیمت اقلامی که بعد از حدود ۵ سال تولید خود را از سر گرفته اند تا سقف ۵۰ درصد هم وجود دارد که با در نظر گرفتن فاصله قیمت و هزینه های تولید از ۵ سال پیش تا امروز، منطقی به نظر می رسد. همچنین برخی از اقلام هیچ گونه رشد قیمتی نداشته اند.»

محمد پور ضمن ارائه این توضیحات آمادگی سندیکا برای دریافت اطلاعات بیشتر از احتمال افزایش ۶ تا ۷ برابری قیمت اقلام دارویی خاص و بررسی شرایط را اعلام کرد.

افزایش ۶ برابری قیمت دارو و واکسن دامپزشکی صحت ندارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه + 16 =