امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد
امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد

اتحادیه واردکنندگان نهاده ها:

امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد

اختصاصی دامیران؛ دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده: اساسا امکان این که قبل از تحویل نهاده ارز ترجیحی دریافت شده باشد، وجود ندارد/ انتظار می رود کلیه مسئولین محترم، به ویژه نمایندگان مردم،از اظهارات غیر مستند در این خصوص بپرهیزند.

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور و آبزیان، طی نامه ای به شبهات مطرح شده از طرف عضو کمیسیون عمران مجلس مبنی بر احتمال واردات نهاده های دامی با ارز ترجیحی و فروش آن بر مبنای قیمتی ارز نیمایی پاسخ داد.

در این نامه خطاب به صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمیر و نمین آمده است:

«بازگشت به اظهارات نقل شده از سوی حضرت عالی مبنی بر عرضه نهاده های دامی وارد شده با ارز ترجیحی به نرخ نیمایی توسط برخی از واردکنندگان نهاده در مطلب مندرج در پایگاه خبری تحلیل بازار در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ به استحضار می رساند:

۱_ از حدود دو سال قبل واردکنندگان بخش خصوصی،معمولا دو ماه بعد از تحویل نهاده وارداتی به سامانه بازارگاه مشمول دریافت ارز ترجیحی قرار گرفته اند و اساسا امکان این که قبل از تحویل نهاده ارز ترجیحی دریافت شده باشد، ممکن نمی باشد.

۲_ ۲۰ شرکت بخش خصوصی با هدف پیشگیری از کمبود و التهاب در بازار نهاده در اخرین روزهای عمر ارز ترجیحی به دستور وزارت جهاد کشاورزی حدود ۴۷۰ هزار تن نهاده دامی به نرخ مشمول ارز ترجیحی در سامانه بازارگاه عرضه و تحویل تولید کنندگان داده اند و با وجود گذشت بیش از دو ماه و پیگیری های متعدد، هنوز مطالبات ارزی این شرکت ها پرداخت نشده و این امر خسارت های جبران ناپذیری به تامین کنندگان مواد اولیه تولیدات پروتئینی کشور به عنوان حلقه اول زنجیره تولید وارد نموده است.

انتظار می رود کلیه مسئولین محترم، به ویژه نمایندگان محترم مردم، نسبت به پیگیری حقوق قانونی همه فعالیت اقتصادی از جمله تلاش گران خط مقدم مقابله با تحریم های بین المللی را اولویت خدمات خود قرار داده و از اظهارات غیر مستند در این خصوص خود داری گردد.»

وزارت جهاد باید مدیریت توزیع نهاده ها را تقویت کند

امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد - دامیران
امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد
امکان گرانفروشی نهاده وجود ندارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

شانزده − پنج =