تولید تخم‌مرغ، امسال حتی در پاییز هم ضرر داد
تولید تخم‌مرغ، امسال حتی در پاییز هم ضرر داد

تولید تخم‌مرغ، امسال حتی در پاییز هم ضرر داد

اختصاصی دامیران؛ شرکت پشتیبانی امور دام تا امروز موفق به پرداخت هزینه تخم مرغ هایی که حدود ۶ تا ۷ ماه پیش از مرغداران خریداری کرده بود نشده است. /سویا در بازار کمیاب شده و قیمت آن روبه افزایش است

ناصر نبی پور مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان مرغ تخم گذار تهران در ارتباط با مطالبات معوقه مرغداران از دولت به خبرنگار دامیران گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تا امروز موفق به پرداخت هزینه تخم مرغ هایی که حدود ۶ تا ۷ ماه پیش از مرغداران خریداری کرده بود نشده است. وضعیت مطالبات نهاده های مرغداران بر پایه قیمت ارز ترجیحی قبل از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه نیز نا مشخص است.

نبی پور خاطر نشان کرد: معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی قول پرداخت این مطالبات را داده اند ولی در عمل با توجه به مشکلات مالی دولت، امیدی به پرداخت این مبالغ وجود ندارد.

وی به ناتوانی دولت در پرداخت هزینه واردات نهاده ها و انباشت اقلام در بنادر کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سویا در بازار کمیاب شده و قیمت آن روبه افزایش است و مرغداران ما را دچار چالش کرده است. با وجود این که در حال حاضر سویا در بنادر موجود است ولی وارد کننده عمده آن که شرکت پشتیبانی امور دام است موفق و پرداخت هزینه آن نشده است.

مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان مرغ تخم گذار تهران یادآورشد: زمانی که قیمت نهادها آزاد شد بنا براین بود که قیمت‌گذاری دستوری وجود نداشته باشد و مرغداران محصول خود را بر اساس قیمت تعادلی عرضه و تقاضا بفروشند. مرغداران بر اساس وعده های دولت انتظار داشتند با افزایش میزان تقاضای تخم مرغ در فصول سرد سال، و افزایش قیمت تخم مرغ، زیان خود در ماه های گذشته را جبران کنند ولی قیمت گذاری دستوری پایین تر از قیمت تمام شده تخم مرغ، این امکان را سلب کرده و در حال حاضر تنها کالاهایی که دستوری قیمت گذاری می شوند مرغ و تخم مرغ هستند.

جای خالی گشت ارشاد برای مدیران در رسانه رسمی دولت

وی هشدار داد: تمام این اتفاقات چراغ های اخطاری برای شرایط بحرانی در تولید و بازار تخم مرغ طی چند ماه آینده است.

تولید تخم‌مرغ، امسال حتی در پاییز هم ضرر داد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

شش + شش =